Zorana "upucala" dva zlata i svetski i evropski rekord

Jamie Squire, Getty Images Sport

Reprezentativka Srbije, Zorana Arunović nova je evropska šampionka u gađanju vazdušnim pištoljem, a u timu sa Bobanom Veličković i Jasminom Milovanović osvojila je i ekipno zlato.

Zorana je bila neprikosnovena u finalu i uz novi svetski i evropski rekord (246.1 krugova) ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda na velikim takmičenjima u poslednjoj deceniji.

Arunovićeva je prešla u vođstvo sredinom finala i od tada, do kraja, nizala jake desetke i tako napravila nedostižnu prednost za svoje rivalke.

Titulu evropske šampionke Zorana je potvrdila savršenim hicem – 10,9 u poslednjoj seriji i na kraju slavila sa više od sedam krugova prednosti u odnosu na prošlogodišnju šampionku, Ukrajinku Olenu Kostevič. Treća je bila Špankinja Sonja Frankvet.

Nakon prošlogodišnje bronze u Đereu, Zorani je ovo druga evropska medalja.

Nije bilo mnogo neizvesnosti ni u ekipnoj konkurenciji u kojoj su Zorana, Bobana i Jasmina stigle do zlatne medalje. Drugi rezultat Zorane Arunović u kvalifikacijama, 16. mesto Bobane Veličković i 20. Jasmine Milovanović bilo je sasvim dovoljno za zlatnu medalju do koje su Srpkinje stigle sa šest krugova prednosti u odnosu na Nemačku koja je osvojila srebro i 11 u odnosu na Ruskinje.