MI: Štefaneku srebro, Srbija na koti 20

Olimpijski komitet Srbije

Treći dan na Mediteranskim igrama u Taragoni na mestralan način, kada je Srbija u pitanju, zatvorili su rvači. Davor Štefanek je osvojio srebro u kategoriji do 77 kilograma, a do bronzanih medalja su stigli Vladimir Stankić u kategoriji do 87 i Mihail Kalaja do 97 kliograma.

Plivači iz Srbije briljirali su na Mediteranskim igrama u Taragoni. Osvojili su osam medalja od ukupno 20 koliko ih ima Srbija posle tri dana igara u Španiji.

Poslednji dan takmičenja u plivanju doneo je mnogo uzbuđenja. Velimir Stjepanović je osvojio zlatnu medalju na 200 metara baterflaj stilom. Podsećanja radi, Stjepanović je u Taragoni osvojio zlato na 100 slobodnim stilom, zlato u štafeti četiri puta 100 metara i srebro u štafeti četiri puta 200 metara slobodnim stilom i četiri puta 100 mešovitim stilom. Pored toga bio je četvrti na 100 metara slobodnim stilom.

Sjajan je bio i Čaba Silađi. Osvojio je poslednjeg dana srebrnu medalju na 50 metara prsnim stilom, a isto odličje je osvojio na duplu dužoj stazi. Bio je član štafeta koje su osvojile zlato i srebro.

Da Srbija ima lepu perpesktivu kada je štafetno plivanje u pitanju potvrdilo se i poslednjeg dana kada je štafeta u sastavu Velimir Stjepanović, Čaba Siliđi, Andrej Barna i Uroš Nikolić na četiri puta 100 mešovitim stilom osvojila srebrnu medalju.

Andrej Barna je na 50 metara slobodnim stilom bio sedmi, a Anja Crevar na 400 metara slobodnim stilom peta.