MI: Srbija pobedila Crnu Goru, Nikolićevoj srebro

OK Srbije

Srbija je upotpunila kolekciju medalja na Mediteranskim igrama u Taragoni. Džudistkinja Milica Nikolić je osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma. U velikom finalu, bolja od Milice bila je domaća takmičarka Julija Penjo.

Getty images/Adam Pretty

Srbija sada ima 22 osvojene medalje, a medalja se očekuje i od vaterpolista koji su u posle velike borbe u prvom kolu slavili protiv Crne Gore sa 6:5. Ovakav epilog meča se donekle i očekivao, jer je Srbija odmornija, svežija u odnosu na Crnu Goru koja je u subotu osvojila Svetsku ligu i u Taragonu stigla bez sedam najboljih igrača, bukvalno nekoliko časova pre početka utakmice. Međutim, i pored poraza gotovo je sigurno da će iz grupe A u kojoj se nalaze Srbija i Crna Gora plasman u polufinale izboriti upravo pomenute selekcije, jer su objektivno daleko kvalitetnije od Francuske i Portugalije. U drugoj grupi su Italija, Španija, Grčka i Turska. Medalji, mogu da se nadaju i Srbija i Crna Gora.

Ljubitelji vaterpola gledali su kvalitetan i ujednačen meč. Igralo se po principu gol za gol, a Srbija je pitanje pobednika rešila golom u samoj završnici meča. Crna Gora u narednom kolu igra protiv Francuske, a Srbija protiv Portugalije.

Plasman među osam najboljih na Mediteranskim igrama izborila je i basket selekcija Srbije koja je pobedila Andoru sa 22:10, a zatim je turnir prekinut kako bi se proverila bezbednost podloge.

Rukometašice Crne Gore izborile su plasman u polufinale, a rukometaši Srbije nisu uspeli u tome. U četvrtfinalu doživeli su težak poraz od Španije sa 35:25.