Odličan nastup braće Kajdoči na EP u Batumiju

Tamaš Kajdoči (23) je zauzeo treće, a njegov brat Tivadar (26) šesto mesto u B finalu apsolutne kategorije preko 109 kilograma, na 98. Evropskom prvenstvu u Tbilisiju. Ukoliko sutra svi iz A finala budu uspešniji od njih, na kraju će zauzeti plasman od 12. do 15. mesta.

Tamaš, mlađi od najpoznatije dizačke braće u Srbiji, podigao je u biatlonu 385 kilograma, od čega 170 u trzaju i 215 u izbačaju. Taj rezultat je na nivou njegovih najboljih u poslednje tri godine.

Ostaće žal za trećim pokušajima u trzaju, na 174 kg i izbačaju, na 220 kilograma. Utisak je da je Tamaš u tim trenucima bio prilično iscrpljen, od prethodna dva, uspešna pokušaja. Ukoliko sutra svi učesnici A finala budu uspešniji od mlađeg Kajdočija, on će šampionat Starog kontinenta završiti na 12. mestu, što će mu doneti vredne bodove u borbi za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

U isto vreme, Tamašov stariji brat Tivadar, ostvario je, za njega sjajnih 360 kilograma, 160 u trzaju (lični rekord) i 200 kg u izbačaju. Ostvario je svoj najbolji rezultat u biatlonu na međunarodnoj sceni, još od 2016. godine.

Treba još dodati da je pre dva dana, u kategoriji do 81 kilograma, Ervin Rožnjik (26), član subotičkog Spartaka, zauzeo 23. mesto u konkurenciji 26 takmičara, sa podignutih 300 kilograma, za 135 kg u trzaju i 165 kg u izbačaju.

U subotu će, u ranim jutarnjim časovima, u A finalu „neolimpijske” kategorije do 102 kilograma na podijum i Nišlija Nenad Kužić, koji ima deveti prijavljeni rezultat.