Odbojkaši dva od dva na Kubi

Srpska odbojkaška reprezentacija vraća se sa Kube sa dve pobede prvog vikenda ovogodišnjeg izdanja Svetske lige. Posle trijumfa u prvoj utakmici, izabranici Igora Kolakovića su i u drugom meču bili odlični i trijumfovali kao i u uvodnom duelu 3:1, po setovima 26:24, 25:22, 18:25 i 25:21.

Sledećeg vikenda selekcija Srbije će gostovati Rusiji u Kalinjingradu.

Prvi set je bio vrlo izjednačen i u velikoj meri je odredio dalji tok utakmice. Povela je Kuba sa 2:0 i 4:1, a Srbija potom smanjila na 6:4. Ipak, na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:4 za Kubu. Serijom 3:0 na servis Nikole Kovačevića, Srbija prišla na 8:7, ali je Kuba ponovo imala tri poena prednosti pri rezultatu 14:11, odnosno 16:13 koliko je bilo na drugom tehničkom odmoru. Usledilo je izjednačenje Srbije na 16:16, pa 18:18, da bi Kuba sa dva vezana poena stigla do 20:18 i primorala Kolakovića da zatraži predah. Izjednačila je Srbija posle tajm-auta na 20:20, a posle 21:20 za Kubu, sa dva uzatopna poena stigla do prvog vođstva na utakmici od 22:21. Usledila je borba poen za poen, da bi Srbija realizovala drugu set loptu za konačnih 26:24 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Na početku drugog seta, Srbija je posle početnih 2:1 povela sa 5:3, a posle izjednačenja Kube i sa 8:6 na prvom tehničkom odmoru. Ponovo je kuba izjednačila na 8:8, da bi Srbija posle 9:9 serijom 3:0 stigla do 12:9. Smanjila je Kuba na 12:11, ali je na drugom tehničkom tajm-autu Srbija vodila sa 16:13. Posle 17:14 za Srbiju, Kuba je smanjila na 17:16, da bi sa dva vezana poena Srbija ponovo stigla do tri poena prednosti, 19:16. Opet su Kubanci smanjili, ovoga puta na 20:19, ali je i tada usledio pravi odgovor Srbije, koja je povela sa 23:20, odnosno 24:21. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set protekao je u dominaciji Kubanaca. Poveo je domaći tim od starta sa 2:1, 4:2, pa 8:5. Smanjila je Srbija na 8:7, ali je Kuba ponovo došla do tri poena viška, 10:7, a zatim i 12:8 i 13:9. Poslednji trzaj našeg tima bio je prilazak na 13:12, ali je već na drugom tehničkom odmoru bilo 16:13 za Kubu, a odmah potom i 18:13. Vodila je Kuba sa 21:15, pa 23:16, da bi set dobila sa 25:18 i smanjila prednost Srbije na 2:1 u setovima.

U odlučujućem setu tim Igora Kolakovića je odigrao mnogo bolje i od samog početka nametnuo svoj ritam. Srbija je vodila od početka četvrtog seta, najpre sa 3:1, pa 4:2 i 6:4, da bi Kuba izjednačila na 6:6. Na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:7 za Srbiju, pa je usledila igra poen za poen. Od 10:10, Srbija stiže do 13:10, pa 15:12. Smanjila je tada Kuba na 15:14, a Srbija zatim osvojila dva vezana poena za 17:14. Imala je Srbija zatim i pet poena viška, 21:16, pa 23:18 i 24:19. Realizovala je Srbija treću meč loptu za konačin 25:21 i trijumf od 3:1.

Author: Sportal.rs