VŠL: Zvezda u finalu

Šampion je u novom finalu. Odbojkaši Crvene zvezde su i u trećoj polufinalnojutakmiciplej-ofa savladali kragujevački Radnički, ovoga puta, posle 117 minuta borbe,rezultatomsa3:1(24:26, 25:23, 25:23, 25:23).

Zvezda će se u finalu sastati sa boljim izduelaVojvodina NS Seme – Partizan Vizura. U toj serijirezultatje 2:1 u korist Novosađana. Četvrti meč na programu je u nedelju, a domaćin je Vojvodina.

U vrlo neizvestnojutakmiciodigrano je četiri seta, a svaki od njih rešen je na razliku. Kragujevčani su pružili jak otpor, ali na kraju nisu uspeli da se domognu bar još jedneutakmiceu seriji. Najbolji pojedinci bili su korektori oba tima, Dušan Petković i Uglješa Ilić. Obojica su odigrali sjajan meč, u prilog tome govore osvojeni poeni. Petković je osvojio 31, a Ilić 30 poena.

Finale plej-ofa počinje 6. aprila,takođe, u seriji na tri dobijena meča. Domaćin prve dveutakmicebiće branilac titule, Crvena zvezda.

Crvena zvezda – Radnički3:1(24:26, 25:23, 25:23, 25:23).

DVORANA:„Jezero“. Gledalaca: 400. Sudije: Janković (Niš) i Popović (Kraljevo).

RADNIČKI: Ćirković 12, Premović, Jovanović 1, Protić, Perović 9, Vulović, Stevanović 2, Milan Ilić, Uglješa Ilić 30, Maksimović 3, Blagojević 10, Pantelić (libero). Poeni – napad: 54, blok: 11, servis: 2, greške rivala: 28 (13 iz servisa).

CRVENA ZVEZDA:Okolić 5, Munćan 3, Stoković, Perić, Stoilović 17, Gmitrović, Koprivica 12, Milutinović 3, Jovanović, Petković 31, Blagojević 3, Vujić (libero). Poeni – napad: 55, blok: 14, servis: 5, greške rivala: 25 (18 iz servisa).

(Tekst: Irina Pokrajac, foto: foto:MN Press)

Author: Sportal.rs