EP: Baranin šesti, Gojković sedmi

POKCG
POKCG

Crnogorski atletičar Radmilo Baranin je osvojio šesto mesto, dok je Danilo Gojković takmičenje u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u poljskom Bidgošću završio na sedmoj poziciji.

Baranin je u kategoriji F 34 koplje bacio 20 metara i 95 centimetara. Radmilo je na šampionatu Evrope učestvovao i u bacanju kugle, a zauzeo je sedmo mesto.

Očekivao sam da ću baciti lični rekord. Takmičenje je bilo na zavidnom nivou, moji konkurentni su značajno popravili rezultate. Dao sam trenutni maksimum„, rekao je Radmilo Baranin

Danilo Gojković je u istoj kategoriji i disciplini ostvario hitac 20,12 metara. To je njegov najbolji rezultat ove sezone.

Rezultatom sam zadovoljan, to je moj najbolji hitac u poslednje dve godine. Nisam oborio lični rekord, ali to je sport. Konkurencija je bila jaka, do medalje je trebalo baciti i 25 metara. Trudiću se da popravim svoje rezultate i da na narednom šampionatu osvojim i medalju„, rekao je Gojković.

Zlatnu medalju je osvojio Muhsin Kaedi iz Turske sa novim evropskim rekordom – 31,69 metara. Srebrni je bio Francuz Tjeri Žiboni sa 27,42. Bronzanu medalju je osvojio Poljak Mateuš Vojnički sa 25,11.

Poslednjeg takmičarskog dana, na borilišta će izaći Maja Rajković u bacanju koplja i Marijana Goranović u bacanju diska. Obe takmičarke su u Bidgošću nastupale i u bacanju kugle. Rajkovićeva je bila petoplasirana, a Goranovićeva četvrta.