EP: Maja Rajković stigla do bronzane medalje

Maja Rajković
POKCG

Paraatletičarka Maja Rajković osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u poljskom Bidgošću.

Maja Rajković je u bacanju koplja, u kategoriji F 54 do medalje i najvećeg uspeha u karijeri došla sa rezultatom od 12,33. Podsećanja radi, Maja je bila na korak od osvajanja medalje na prošlom šampionatu Evrope u Berlinu, na kojem je u poslednjoj seriji, ostala bez pobedničkog postolja – bila je četvrta. Igrom sudbine, bronzanu medalju je u Berlinu osvojila Jana Lebjedeva iz Ukrajine, koja je sada bila četvrta, a Maja treća.

Zlatnu medalju u bacanju koplja osvojila je Marija Bogacova iz Rusije sa 14,86, dok je srebrnu medalju osvojila Beloruskinja Julija Nezhura sa 12,49.

U bacanju diska, u kategoriji F 41 Marijana Goranovic je bila peta sa 19,44. Podsećanja radi, Marijana Goranović je u bacanju kugle osvojila četvrto mesto.

Na šampionatu u Bidgošću nastupilo je 700 takmičara iz 43 države Evrope, Crna Gora je nastavila kontinuitet osvajanja medalja. U Grosetu, Radmilo Baranin je osvojio zlato i srebro, a Marijana Goranović srebro. U Berlinu, Marijana Goranović je osvojila srebro, a u Bigdošću, Maja Gojković bronzu.

Paraatletičari sada nastavljaju pripreme za Olimpijske igre u Japanu. Crna Gora ima osam normi za Tokio, ali na osnovu sistema bodovanja, imaće samo dva mesta na Igrama, jedno u muškoj, jedno u ženskoj konkurenciji.