Sebić i Pletikosić bez finala u trostavu

Ostali sportovi 14. avg 201615:59 > 16:00
Olimpijski komitet Srbije

Srpski strelci Milenko Sebić i Stevan Pletikosić nisu uspeli da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru u disciplini trostav. Sebić je zauzeo 11. mesto u kvalifikacijama, dok je Pletikosić bio 25.

Sebiću je za dva kruga izmaklo finale, pošto je upisao 1.172, dva manje od Nikola Kamprijanija, koji je kao osmoplasirani prošao u borbu za medalje. Srpski strelac je bio odličan posle dve trećine takmičenja, odnosno klečećeg i ležećeg stava, ali je u stojećem osvojio samo 379 krugova. Pletikosić je takmičenje završio sa 1.168 krugova.

U kvalifikacijama je najbolji bio Rus Sergej Kamenskij sa 1.184 krugova, što je novi olimpijski rekord, a sledili su ga Danijel Brodmajer iz Nemačke i Norvežanin Ole Kristijan Brihn.

Hrvatski strelac Petar Gorša bio je deveti u kvalifikacijama, pošto je ostvario isti rezultat kao Nemac Andre Link i Kamprijani, ali je imao manje pogođenih centara.