Mikec zlatan, Arunovićeva bronzana na SK u Nju Delhiju

Ostali sportovi 27. okt 201711:55 > 11:57
Streljački savez Srbije

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je zlatnu medalju u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Nju Delhiju, dok je Zorana Arunović na istom takmičenju i u istoj disciplini došla do bronzane medalje.

Mikec je bio najbolji na distanci od 50 metara, a do prvog mesta je stigao sa 229.3 kruga, ispred Ukrajinca Oleha Omelčuka (228) i Indijca Amanpretha Singha (202.2). U istoj disciplini Dimitrije Grgić je zauzeo peto mesto sa 166.2 kruga.

Na duplo kraćoj distanci, Zorana Arunović je osvojila treće emsto, „upucavši“ 30 krugova, iza prvoplasirane Korejke Minjung Kim i Kineskinje Jingjing Žang, koje su imale po 34 kruga.

Srpski strelci u Indiji su osvojili četiri odličja, a pored Mikeca i Arunovićeve medalje su osvajali Andreja Arsović (zlato) kao, dok su Arsovićeva i Milutin Stefanović u disciplini miks vazdušnom puškom došli do srebra.