Velikom Roniju 1000. trocifreni brejk za titulu!

Ostali sportovi 10. mar 201921:46 > 21:50
Linnea Rheborg/Getty Images

Britanski igrač snukera Roni O'Saliven potvrdio je status ikone tog sporta osvojivši u velikom stilu Šampionat igrača u Prestonu.

O’Saliven je u finalu takmičenja pobedio Nila Robertsona rezultatom 10:4 u frejmovima, a naročito je impresivan O’Saliven bio u poslednjem frejmu u kojem je dostigao veliki jubilej napravivši brejk od 134 poena. Publika je rekord „Rakete“ pozdravila stojeći i ovacijama.

Petostruki svetski šampion je pred početak meča imao 997 trocifrenih brejkova, a prva dva ostvario je u prvoj seansi, nakon koje je vodio 7:2 u frejmovima.

O’Saliven je apsolutni lider među aktivnim igračima u toj kategoriji, a prate ga Stiven Hendri sa 775 i Džon Higins sa 745 takvih brejkova i oni su jedini koji su prešli „magični“ broj 700.

Nagradni fond turnira bio je 380 hiljada funti, a O’Saliven je odbranio titulu koju je osvojio 2018. u velškom Landadnu, kada je bio bolji od Šona Marfija.