Staša Gejo danas u finalu boldera na EP u Moskvi

Ostali sportovi 23. nov 202012:23 > 12:27
Getty Images/Maja Hitij

Osvajanjem dva vrha i dve zone članica Planinarsko-alpinističko-ekspedicijskog kluba Niš Staša Gejo, koja u sredu puni 23 godine, plasirala se u finale dicipline bolder na Evropskom prvenstvu u Rusiji.

Najboljih šest takmičarki u ovoj disciplini nadmetaće se u finalu, koje počinje danas od 15:45 časova.

Kao i u kvalifikacijama, mlada Nišlijka je i u polufinalu osvojila treće mesto. Ovog puta je osvojila vrhove na drugoj i četvrtoj stazi, dok je na prvoj i trećoj stigla do zone.

Ispred Staše Gejo su Ruskinja Viktorija Meškova i Klo Kolije iz Belgije, a pored ove tri sportiskinje, plasman u finale izborile su i tri Nemice Lucija Dorfel, Alma Bestfater i Afra Honig.

Podsetimo, Staša je u disciplini brzinsko penjanje zauzela 11. mesto, a ostalo joj još nadmetanje u diciplini lid i kombinaciji sve tri discipline, koje će odlučiti poslednju učesnicu Olimpijskih igara u Tokiju naredne godine.