Ragbi 13: Crveno-beli nastavljaju dominaciju na Balkanu

Ragbi 28. jun 202212:17 0 komentara
RLK Crvena zvezda
ragbiligesrbije.rs

Crvena zvezda odbranila je titulu u Superligi Balkana, pošto je u finalu ponovo pobedila Partizan 24:18.

Crveno-beli su u finalu protiv večitog rivala slavili u sjajnom duelu, punom preokreta. Na kraju bilo je 24:18 za četvrtu titulu u ukupno pet izdanja elitnog takmičenja Balkanskog poluostrva.

Bila je to vrlo neizvesna utakmica u kojoj je Zvezda dominirala u prvom poluvremenu koje su crveno beli rešili u svoju korist sa 14-6. Ipak, Partizan se nije predavao i konstantno su disali za vrat večitom rivalu. U drugom poluvremenu esejima Velibora Karanovića u 49 minutu i Nemanje u 69 minutu uspeli su da preokrenu rezultat i da po prvi put na utakmici dođu u vodstvo.

Čini se da su crno-beli propustili svoju šansu da po treći put odnesu pehar namenjen najboljoj ekipi na Balkanu u svoje vitrine, jer su na samo pet minuta pre kraja imali prednost od 18-14 i vrlo izgledan napad duboko na polju protivnika, koji je Zvezda uz dosta napora zaustavila. Odmah u sledećem napadu u 76 minutu, Denis Čengaj je odlično primio loptu od Vojislava Dedića i postigao esej na svega metar od aut linije za izjednačenje 18-18. U dodatnom šutu na gol, Vojislav Dedić je iz izuzetno teške pozicije bio precizan pa Zvezda na manje od tri minuta do kraja ponovo vodi 20-18. Partizanu je ostalo tri minuta da pokuša da izjednači (golom) što bi im donelo produžetak, ili da esejem dođe do pobede. Umesto toga na žalost crno belih navijača, Valentino Milovanović je u 80 minutu postigao još jedan četvrti esej za zvezdu i doneo aktuelnom šampionu još jednu titulu.