Ragbi 13: Poraz Srbije u Velsu

Ragbi 16. okt 201613:32 > 13:43
ragbiliga.rs

Ragbi 13 reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču završnog kruga kvalifikacija za Svetski kup 2017. na gostovanju protiv Velsa 50:0. Sledeći meč Srbija igra u Beogradu protiv Italije

Gosti su hrabro odigrali prvo poluvreme, protiv daleko renomiranijeg protivnika. Velšani su taj deo igre dobili 20:0. U drugom delu Srbija se odlično držala do 53. minuta, kada je žuti karton i isključenje na 10 minuta zaradio Pero Madžarević. U tom intervalu je domaćin postigao dva eseja i praktično rešio pitanje pobednika.

Kod domaćih Vilijams, Ros i Olds postigli su po dva eseja, dok je Vajt pridodao još 12 poena posle preciznih šuteva. Srbija je igrala u sastavu Vl. Dedić, Marjanović, Ćalić, Stevanović, Madžarević, Burk, Vukanović, Anđelić, Vo. Dedić, Dž. Grent, Č. Grent, Muranka, Nedeljković, dok su sa klupe ušli Radan, Mirčeski, Grkinić i Jašari.

Srbija u narednom kolu u subotu u Beogradu igra protiv Italije i to će najverovatnije biti borba za drugo mesto, koje vodi u plej-of za odlazak na Svetski kup koji se naredne godine igra u Australiji i na Novom Zelandu. U drugoj grupi su Irska, Rusija i Španija. Prvoplasirane ekipe obezbeđuju direktan plasman, dok drugoplasirane iz obe grupe igraju plej-of meč na neutralnom terenu.