Zvezda i Partizan za titulu prvaka Balkana

Ragbi 6. nov 201717:22 > 17:26
Ragbi 13 Federacija Srbije

U finalu prve regionalne Balkan Superlige u ragbiju 13 snage će odmeriti beogradski večiti rivali Crvena zvezda i Partizan.

Crvena zvezda je na Adi Ciganliji u polufinalu savladala Radnički iz Niša 40:10 (28:10), dok je Partizan svoje mesto u finalu obezbedio pobedom nad ekipom Dorćola 78:12 (30:12) i tako najtrofejnijem srpskom klubu naneo najteži poraz u istoriji.

Iako je rezultatski Zvezda bila ubedljiva u polufnalnom duelu, u utakmici na beogradskoj Adi viđeno je mnogo uzbuđenja. Radnički je pružio veliki otpor, a ključnu prednost crveno-beli ostvarili su krajem prvog poluvremena kada su za samo sedam minuta uspeli da postignu tri eseja.

Ključnu seriju otvoreio je Stefan Nikolić esejem u 33, minuta da bi pet minuta kasnijepojačanje iz Engleske Džek O’Brajan je postigao svoj debitantski esej u Srbiji. U 40. minutu po drugi put u listu strelaca se upisao Miloš Ćalić, pa je Zvezda tako naodmor otišla sa velikom prednošću od 28:0.

Drugo poluvreme donelo je konkretniju igru Nišlija, koje su ipak samo ublažile pobedu domaćih ragbista. Englez O’Brajan je svojim drugim esejem postavio konačnih 40:10 na deset minuta do kraja meča.

Drugo polufinale igrano na BASK Areni na Carevoj ćupriji imao je mnogo manje neizvesnosti. Meč je protekao u obaranju rekorda, pošto je pored ubedljive pobedecrno-belih protiv sada već bivšeg šampiona Srbije, Vladimir Milutinović postaviodržavni rekord po broju datih eseja na jednoj utakmici.

Milutinović je postigao čak devet eseja i tako stavio tačku na neslavnu sezonu nekada dominatnih Dorćolaca. Tako će se u samo dve nedelje Zvezda i Partizan boriti za dve titule – prvaka Srbije išampiona Balkana.

Prvi susret je 12. novembra na Adi Ciganliji, kada će crveno-belibiti domaćini, a finalni duel Balkan Superlige na programu je 19. novembra.