Kup šampiona: Monpelje kao feniks do prve pobede

Ragbi 8. dec 201722:50 > 23:05
Ian MacNicol/Getty Images

U prvom meču trećeg kola Grupe 3 Kupa šampiona Monpelje je kao gost savladao Glazgov Voriorse 29:22 i na taj način došao do prvog trijumfa ove sezone.

Utakmica je imala veoma čudan tok. Prve poene postigao je Fin Rasel iz kazne i doveo Voriorse u vođstvo 3:0. Veoma brzo Kelijan Gajetije postigao je esej i preokrenuo na 5:3 za Monpelje. Onda je usledio period mnogo bolje igre domaćina u kom su postigli dva eseja, preko Leonarda Sata i Džordža Tarnera za veliku prednost 17:5.

Onda se sve promenilo u periodu od 27. do 48. minuta. Tada je Tarner zbog gluposti i udaranja protivničkog igrača sa leđa dobio žuti karton i domaćin je 10 minuta imao igrača manje. Prvo je Gajetije postigao esej i smanjio na 17:12, a onda na isteku kazne Tarneru sudija Metju Karli opravdano je dosudio kazneni esej kojim je Monpelje došao do novog preokreta i vođstva 19:17. Pri tom je Džoni Grej dobio žuti karton, pa su Voriorsi imali još 10 minuta igrača manje. To su gosti iskoristili i preko Žaka Di Plesisa u 48. minutu postigli četvrti esej za, ispostavilo se nedostižnih 26:17 i bonus bod. Do kraja meča Voriorsi su uspeli samo da smanje preko Sarta na 26:22, ali je Frans Stajn kaznom postavio konačan rezultat 29:22.

Ovom pobedom Monpelje je izbio na deobu drugog mesta u Grupi 3 sa Egziterom, pošto obe ekipe imaju po osam bodova, ali Francuzi meč više. Na prvom mestu je Lenster sa 10, koji tek igra protiv Egzitera kao gost (nedelja 18:30 Sport Klub 9), dok su Voriorsi za utehu ovim porazom, osvojili bonus bod, prvi u ovoj sezoni.