Kup šampiona: Lenster u četvrtfinalu, Drama u Parizu

Ragbi 14. jan 201818:04 > 18:15
David Rogers/Getty Images

Irski Lenster prvi je četvrtfinalista Kupa šampiona, pošto su pobedom nad Glazgov Voriorsima 55:19 kolo pre kraja obezbedili prvo mesto Grupe 3.

Meč u Dablinu rešen je praktično već u prvom poluvremenu, u kom je domaći tim stekao ogromnih 34:7, a pošto je postigao pet eseja došao je i do bonus boda. Drugo poluvreme rutinski su priveli kraju i postali prvi tim koji je obezbedio plasman među osam najboljih. Kod pobednika Isa Naseva i Skot Fardi postigli su po dva eseja, koliko je na drugoj strani zabeležio Niko Matavalu. Lenster na čelu Grupe 3 ima 23 boda, devet više od Egzitera i 10 od Monpeljea, dok su Voriorsi četvrti sa svega dva boda.

Derbi Grupe 4 odigran je u Nanteru, oblasti Pariza, na velelepnoj „U“ Areni, gde je Rasing dočekao Manster. Pobedom je Manster imao priliku da obezbedi plasman među osam najboljih kolo pre kraja, čak su imali prednost 27:21, ali im ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Rasing je na kraju slavio 34:30 uz 19 poena Masima Mašenoa i sačuvali šanse da se na kraju nađu među osam najboljih. Irski tim je i pored poraza i dalje lider sa 16 bodova, jednim više od Rasinga, a u poslednje kolu Manster dočekuje Kastr, dok Rasing gostuje Lesteru.