Kup šampiona: Šampion ispao, Rasingu francuski derbi

Vesti ragbi 1. apr 201818:30 > 18:41
David Rogers/Getty Images

Poznati su svi polufinalisti Kupa šampiona. Skarletsu i Mansteru u borbi za finale pridružili su se Lenster, koji je eliminisao prethodnog dvostrukog šampiona Evrope Sarsense i Rasing.

Lenster je odlično startovao i postigao esej preko Gerija Ringrouza. Ipak, gosti iz Londona nisu gubili glavu i strpljivom igrom držali priključak. Čak su imali šansu da do poluvremena dođu u vođstvo, ali nisu želeli da šutiraju na gol kazne i na odmor se otišlo sa prednošću domaćina 13:12.

Ipak u drugom delu potpuno drugačija slika. Domaćin je postigao dva brza eseja i poveo sa ogromnih 30:12. Jesu Sarasensi postigli esej preko Blera Kouena, ali nisu uspeli dalje ništa da urade i na kraju su potpuno zasluženo poraženi 30:19, čime su ostavili evropski tron upražnjenim. Inače, ovo je Sarasensima prva eliminacija u četvrtfinalu Kupa šampiona još od 2012.

Ekipa Rasinga iz Pariza dobila je francuski derbi na stadionu „Marsel Mišlen“ protiv Klermona, rezultatom 17:28. Gosti su prvi put u svojoj istoriji povezali četiri pobede u takmičenju i plasirali se u polufinale.

Klermon je pretvaranjima kapitena Morgana Pare poveo sa 9:0, ali je usledio preokret posle prvog eseja ekipe iz Nantera, predgrađa Pariza. Prvo poluvreme se završava rezultatom 14:13, a preokret nastaje sredinom drugog dela, jer su preko igrača utakmice Andreua u 64. i Palua u 66. minutu igrači Rasinga preokrenuli rezultat. Ipak, čini se da je kod poentiranja Andreua pas išao unapred tj. da je esej bio neregularan. Na 10 minuta pre kraja, Klermonu je poništen esej koji je postigao Groso i to zbog navodnog ofsajda.

Ostaje utisak da su arbitri pogurali Rasing ka pobedi na terenu još uvek aktuelnog vicešampiona Evrope.

U polufinalu će se sastati Lenster – Skarlets i Rasing – Manster.