Ragbisti Zvezde deklasirali Partizan za trofej Kupa

Ragbi 18. jun 201813:17 > 13:23
Ragbi 13 Federacija Srbije

Ragbisti Crvene zvezde drugi put u istoriji osvojili su Kup Srbije u ragbiju 13. U finalu na stadionu Nastavnog centra u Makišu, crveno-beli su dosta lako savladali večitog rivala Partizan sa 56:6 (34:6) i tako posle Superkupa Srbije došli i do drugog trofeja ove sezone.

Čitav posao Zvezda je završila već u prvom poluvremenu, maksimalno iskoristivši neke povrede i mali pad u formi u finišu prolećne polusezone crno-belih. Doduše izabranici Admira Hadžića držali se dobro u prvh 15 minuta meča, pre nego su crveno-beli stranci Škot Sem Heron i Australijanac Džek O’Brajan u razmaku od četiri minuta postigli prve eseje na utakmici.

Do kraja poluvremena esej je postigao i Miloš Ćalić, dok je na drugoj strani Vladimir Milutinović konačno doneo i prve poene Partizanu. Sa vođstvom od 34:6, novi trofej Zvezde je već tada bio na vidiku.

U nastavku crveno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju, ne dozvolivši čak večitom rivalu da ne ublaži poraz u trenucima kada je pobednik bio već odlučen. Zvezda je tako nastavila sa dominantnim partijama ove sezone u kojoj su prolećni deo završili bez izgubljene utakmice i u svim ligaškim takmičenjima – Super Ligi Srbije i Balkan Super Ligi, uz dva osvojene trofeja u Superkup i u nacionalnom Kupu.

Istovremeno Zvezda je stigla do 16 pobede u 23 večita derbija do sada odigrana. Partizan je ostao na šest trijumfa, dok je jedna utakmica završena je nerešenim rezultatom.

U predigri finala Kupa takođe na stadionu Nastavnog centra u Makišu, Dorćol je u okviru zaostalog meča Super Lige Srbije savladao Radnički iz Niša 34:20 (12:14) i tako napravio veliki korak ka opstanku u eliti. Bivši šampion je do pobede došao posle preokreta u drugom poluvremenu, a predvodio ih je reprezentativac Srbije Relja Petrović koji se posle šest meseci u Australiji ponovo stavio na raspolaganje matičnom klubu.

Bogat ragbi vikend zaokružilo je i finale Kupa Srbije za juniore u kojem je Partizan na stadionu FK Heroj Polet Jajinci savladao Crvenu zvezdu – 16:14. Crno-beli su tako nastavili sa dominacijom u juniorskoj konkurenciji gde su poslednje tri sezone osvojili sve moguće trofeje.