Japanci u 85. minutu izborili bonus poen

Ragbi 5. okt 201914:30 > 14:38
Adam Pretty/Getty Images

Japan je savladao Samou 38:19 u meču grupe A Svetskog kupa. Japanci su četvrti esej uspeli da postignu posle isteka regularnih 40 minuta, a to znači da su sa ovog meča uzeli svih pet poena.

Prvih 25 minuta meča su bili veoma zanimljivi ali nije bilo eseja. Ekipe su pogađale iz kazni pa je Japan vodio  9:6. Pogodio je tri puta Tamura, a dva puta Taefu za Samou. Lafaele je u 28. minutu esejom poveđao vođstvo Japana na 16:6 uz konverziju, a do poluvremena je Samoa došla do još tri poena iz kazne.

Taefu i Tamura su razmenom pogodaka iz kazne počeli i drugo poluvreme pa je rezultat bio 19:12. Kazuki je u 54. minutu postigao drugi esej za Japan, a rezultat 26:12 je stajao na semaforu sve do 74. minutu. U samom finišu je Samoa došla do prvog eseja i to preko Taefua.

Japanci su potom uspeli da dođu do još dva eseja koji su bili ključni kako bi obezbedili bonus poen. Esej su postigli Fukuoka i Macušima pa je konačan rezultat bio 38:19.

Japan vodi u grupi A sa 14 poena, Irska ima 11, Škotska 5 koliko ima i Samoa, dok je Rusija poslednja bez bodova. Japan inače nema poraz posle tri meča, a u četvrtom će igrati sa Škotskom 13. oktobra.