Pobeda za istoriju: Japan preko Škotske do četvrtfinala

Ragbi 13. okt 201915:00 > 15:00
Cameron Spencer, Getty Images

Senzacionalnom pobedom Japana nad Škotskom rezultatom 28:21 zavšrena je prva faza Svetskog kupa u ragbiji. Domaćin takmičenja je pobedom ostvario plasman u četvrtinu finala prvi put u istoriji, dok je Škotska završila takmičenje.

Pred 70.000 navijača u Jokohami, posle višednevnog procenjivanja da li meč uopšte može da se igra zbog tajfuna, Japan je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu, iako su prvi do eseja došli Škoti i to preko Fina Rasela. Ipak, domaća selekcija predvođena Lafaeleom, Ličom i Tompsonom, uspela je da odgovori i da preokrene rezultat esejima Matsušime, Inakagakija i Fukuoke dva puta. Kenki Fukuoka je proglašen igračem utakmice, a Škoti su uprkos značajno boljoj igri u drugom poluvremenu samo mogli da smanje prednost preko Nela i Fagersona.