Tramp pred Krusibl: Bolji sam nego prošle sezone

Ostali sportovi 18. mar 202115:10 0 komentara
George Wood/Getty Images

Engleski igrač snukera Džad Tramp nalazi se u blistavoj formi i već dobija pitanja medija u vezi sa Svetskim prvenstvom koje će u aprilu biti održano u Šefildu.

Tramp se trenutno takmiči na WST Pro seriji u Milton Kinsu i plasirao se među najboljih 16 igrača. On ima priliku da do maja osvoji svoj šesti rangirni turnir u sezoni.

Džad Tramp:

Već sam u boljoj formi nego što sam bio prethodne sezone. Iako sam osvojio manje turnira, na mnogo manje sam i učestvovao. Ukupan nivo igre i konstantnost su bolji i i dalje imam šansu. Imam rekord na umu“, izjavio je 31-godišnji Džad Tramp.

Svetsko prvenstvo u čuvenom „Krusiblu“ u Šefildu počeće 17. aprila, a titulu prvaka sveta braniće Roni O’Saliven. Rekorder u istoriji najprestižnijeg turnira u snukeru je Stiven Hendri sa sedam titula, a „Raketa“ će imati priliku da se u slučaju pobede izjednači.

Džad Tramp je bio šampion sveta 2019. godine. U poslednje četiri godine nalazi se u fantastičnoj formi – osvojio je 16 od svoje 22 rangirne titule u tom periodu.