Brejk šampiona protiv Partizana, NBG lako sa Šapcom

Vaterpolo 4. maj 202222:49 0 komentara

Vaterpolisti Radničkog su preživeli Banjicu, našli snage da napravi brejk u polufinalu plej-ofa Super lige protiv Partizana i mogu u subotu, pred svojim navijačima, da obezbede ulazak u finale. Na kraju 11:10 (2:3, 1:3, 5:3, 3:1).

Partizan ima za čime da žali, pune tri četvrtine je imao dobra rešenja za udarni trio Lukića, Radulovića i Ćuka. Vodio je domaćin sa dobrom odbranom 6:3 i 7:4, na poslednji odmor otišao sa dva gola viška 10:8. Ali Radnički je pronašao igru sa igračem više, u drugom poluvremenu imao je reliazaciju 8-6, lako dolazio do golova. Odbrana gostiju se tada skupljala, ostavila je Aleksića da posle dorbog prvog poluvremena uđe u seriju promašaja. Izdigao se mladi Kojić, pratio ga je Barać, ali je loš igrač manje bio dodatni problem.

Videlo se posle velikog odmora da je Radnički pojačao, da je Partizan počeo da pada. U poslednja tri minuta treće četvrtine pet golova, tri u mreži Rističevića, Radnički je bio u seriji, gol Pljevančića 97 sekundi pre kraja tog dela za 9:8 najavio je dramu.

Početkom poslednjeg dela poslednji trzaj Partizana bio je pogodak Kojića za 10:8. Odmah je stigao odgovor gostiju, a na 2,41 do kraja Ukropina, najefikasniji igrač susreta je izjednačio. Partizan do kraja nije izveo pravu akciju osim jedne sporne zbog koje su tražili peterac nad Jakšićem. Neprimetni Ćuk je sa igračem više pogodio za prvu pobedu Radničkog na Banjici.

U Partizanu po dva gola Kojića, Baraća i Aleksića, po jedan Bovena, Jakšića, Vavića i Miloša. Kod gostiju tri pogotka Ukropine, po dva Kruga i Vrlića i po jedan Lukića, Radulovića, Pljevančića i Ćuka.

Novi Beograd je odradio posao protiv Šapca 12:6 (4:0, 2:1, 4:3, 2:2). Očigledno iz jakog treninga puleni Igora Milanovića su u prvoj četvrtini poveli 4:0 i posle toga samo rutinski igrali do kraja. U druge dve četvrtine Šapčani su bili izjednačeni pa na kraju mogu i da budu zadovoljni porazom od šest golova razlike.

Dušan Mandić, VK Novi Beograd
Srdjan Stevanovic/Starsport

Mandić je bio trostruki strelac za pobednike, Strahinja Rašović i Jakšić su pogodili dva puta, po jednom Tomić, Vučinić, Duško Pijetlović, Martinović i Drašović. Kod Šapca tri pogotka centra Ćetkovića, dva Šulca i jedan Stojanovića.

Odigrani su prvi susreti polufinala za plasman od petog do osmog mesta. U Novom Sadu Vojvodina je pobedila Valis 12:11, dok je Crvena zvezda na Dorćolu bila bolja od Proletera 14:6.