Filipović i Olimpijakos stigli do titule, otišao Vlahos

Vaterpolo 25. maj 202220:31 0 komentara
Filip Filipović
VK Novi Beograd

Vaterpolisti Olimpijakos osvojili su desetu titulu u nizu. Filip Filipović i drugovi su u finalnoj seriji slavili protiv Vuljagmenija sa 3-0. Za razliku od prva dva meča, koje je Olimpijakos dobio sa 8:6 i 8:5, u trećem, a ujedno i poslednjem, slavio je posle peteraca sa 14:12.

Najefikasniji u sastavu Olimpijakosa, bili su Filipović sa četiri, Fontulis i Kolomvos sa po dva gola. Kod Vuljagmenija, raspoloženi za igru u napadu, bili su Kalogeropulos sa četiri, Halavaropulos i Skumpakis sa po dva gola.

Odmah posle finalne serije i još jedne titule i šampionatu Grčke, Teodoros Vlahos je poručio da napušta mesto prvog trenera jer želi maksimalno da se posveti obavezama koje ima kao selektor reprezentacije Grčke, koju uskoro očekuje Svetsko prvenstvo u Budimpešti, a zatim i Evropsko prvenstvo u Splitu.

AP Photo/Mark Humphrey

Olimpijakos je stigao do duple krune u Grčkoj, ali ne može da bude zadovoljan ostvarenim u sezoni koja je završena, jer je jedan od primarnih ciljeva bio plasman na finalni turnir Lige šampiona, koji 2. juna počinje u Beogradu.

Olimpijakos nije uspeo da stigne do cilja, a u četvrtfinalu, snage će odmeriti: Breša – Hanover, Novi Beograd – Marsej, FTC – Jug, Reko – Barseloneta. Evropski tron brani Pro Reko, a sve utakmice sa finalnog turnira možete da pratite na kanalima Sport Kluba.