Jadranu triler protiv Primorca na startu finalne serije

Jadran Herceg Novi
Zsolt Szigetvary/MTI via AP

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog pobedili su Primorac iz Kotora na startu finalne serije plej-ofa, posle boljeg izvođenja petereca sa 14:11 (10:10).

Novljani su napravili brejk, jer su do pobede stigli u Budvi, gde Primorac igra utakmice kao domaćin, s obzirom da bazen u Kotoru još uvek nije u upotrebi.

Golove za Jadran, postigli su Kanstanin Averka četiri, Marko Petković tri, Luka Muršić, Đuro Radović i Dimitrije Obradović po dva, Nikola Brkić jedan. Golove za Primorac, postigli su Ešvort Molten tri, Marko Gopčević dva, Vuk Drašković, Uglješa Vukasović, Aljoša Mačić, Miroslav Perković, Dušan Matković i Đorđije Stanojević po jedan.

Vaterpolo:

Kao što se i očekivalo od prvog minuta je usledila velika borba za svaku loptu, za svaki pedalj bazena. Odbrane oba tima su bila na visokom nivou, rasploženi golmani Petar Tešanović i Aleksandro Kralj.

Na kraju prve deonice, na semaforu je pisalo 2:2. Golove za Primorac, postigli su Marko Gopčević i Vuk Drašković. Strelci za Jadran, bili su Kanstanin Averka i Luka Murišić.

Novljani su sjajno otvorili drugu deonicu. Zatvorili su sve prilaze golu, a u režiji Marka Petkovića i Nikole Brkića pobegli na 4:2. Marko Gopčević je smanjio na 3:4, ali već u sledećem napadu je sa pet metara siguran bio Kanstanin Averka.

Odbrane su popustile, pa je Uglješa Vukasović ponovo doveo Kotorane na minus jedan. Nije popuštao ni Jadran. Precizan je bio Luka Murišić – 6:4. Jadran je propustio tri napada, a kazna je stigla u vidu golova Aljoše Mačića i Miroslava Perkovića – 6:6.

Rat nerava je nastavljen i u trećem kvartalu. Đuro Radović je pogodio za 7:6, a izjednačenje Primorcu, doneo Đorđije Stanojević. Kotorani su imali sjajnu priliku da prvi put povedu na meču, ali je petarac koji je izveo Dušan Matković zaustavio Petar Tešanović. Usledila je kazna u vidu gola Kanstanina Averke, pa je uoči poslednje četvrtine, Jadran vodio sa 8:7.

Petar Tešanović je imao dve sjajne odbrane, a Marko Petković je na asistenciju Đura Radovića pogodio za 9:7. Sjajnog Tešanovića, uspeo je pet minuta pre kraja da savlada Ešvort Molten – 8:9. Stepen borbene gotovosti u odbrani je podignut na maksimalan nivo pa su mreže mirovale. Na dva minuta pre kraja Amerikanac Molten je ponovo pogodio za 9:9. Sve je krenulo iz početaka.

Na 60 sekundi pre kraja, Primorac je u režiji Dušana Matkovića stigao do prvog vođstva na meču – 10:9. Sa druge strane, u samoj završnici napada usledio je fenomenalan gol Dimitrija Obradovića – 10:10. Jadran je uspeo da se odbrani, imao je šest sekundi za poslednji napad, ali nije uputio loptu ka golu, pa je pitanje pobednika u prvom meču finalne serije rešavao penal rulet.

Đuro Radović je mirno pogodio prvi peterac za Jadran, sa druge strane Vuk Drašković nije uspeo da savlada Petra Tešanović. Marko Petković je zatresao mrežu Aleksandra Kralja, a Marko Gopčević je pogodio prečku. Jadran je bio u sjajnoj situaciji. Kanstanin Averka je pogodio, a Ešvort Molten ostavio nadu Primorcu. Tačku na meč je stavio Dimitrije Obradović, momak koji je pogodio za 10:10.

Drugi meč finalne serije na programu je 4. maja u Herceg Novom, a za osvajanje titule su potrebne tri pobede. Podsećanja radi, Novljani brane, a Kotorani napadaju tron.

U borbi za treće mesto, Kataro iz Kotora je posle zanimljive serije, slavio protiv Budvanske rivijere sa 2-1. U meču odluke, Kotorani su kao gosti slavili sa 15:12.