Kobešćak za SK: Špandau arhiviran, teško protiv Marseja

Vjekoslav Kobešćak
VK Jug

Vaterpolisti Juga iz Dubrovnika nadigrali su Špandau na startu Lige šampiona sa 13:7. Pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka jer su izabranici Vjekoslava Kobešćaka vodili sa 4:1, 8:1...

Svesni da ih u nastavku turnira u Rimu očekuju nova iskušenja, daleko veća nego što je to bio slučaj protiv Špandaua, Dubrovčani su čuvali energiju i snagu, jer ih već u utorak, 15. decembra očekuje okršaj sa Marsejom, koji je posle velike borbe i triler završnice poražen od Pro Reka sa 11:9, iako je dva puta imao sufitic od tri gola.

Odlično smo odigrali protiv Špandaua. Odbrana je bila na željenom nivou, imali smo neophodno samopouzdanje u napadu, bili smo mirni, strpljivi i pametni, pa smo zasluženo stigli do pobede. Odmah smo zaboravili duel koji je ostao iza nas i misli usmerili ka utakmici protiv Marseja“, naglasio je trener Juga Vjekoslav Kobešćak za Sport Klub i nastavio:

Marsej je odlična ekipa, pokrivena na svim pozicijama. Očekuje nas jako teška i zahtevna utakmica, protiv rivala koji je bio jako blizu pobede protiv Pro Reka. Ekipa iz Francuske igra odlično u odbrani, izuzetno brzo i sa mnogo energije u napadu. Moraćemo da odigramo bolje nego što je to bio slučaj protiv Špandaua, ukoliko želimo, a želimo do nove pobede. Ključ uspeha je odbrana. Defanzivne zadatke moramo da odradimo jako dobro, dok sa druge strane moramo da budemo strpljivi i pametni, da biramo dobra rešenja, kao što smo to radili protiv tima iz Berlina“.

Utakmica između Juga i Marseja na programu je 15. decembra sa početkom u 15 časova i 15 minuta, a u 16 časova i 30 minuta počinje duel između Jadrana iz Herceg Novog i aktuelnog šampiona Evrope i Mađarske, Ferencvaroša. Sve utakmice sa turnira u Rimu i Budimpešti možete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Prvi meč je na programu u 14 časova, a poslednji u 20 časova i 15 minuta. Snage će odmeriti: Dinamo iz Tbilisija – Breša, Jug – Marsej, Jadran iz Herceg Novog – Ferencvaroš, Špandau – Olimpijakos, Hanover – Barseloneta i Ortiđa – Pro Reko.