LŠ: Marsej slomio OSC, vratio se Lazović, sjajni Prlainović

Vaterpolo 1. dec 202120:04 0 komentara
Dejan Lazović
VPSCG

Izabranici Miloša Šćepanovića, vaterpolisti Marseja, sigurnim zaveslajima grabe ka finalnom turniru koji se igra u Beogradu. Šampion Francuske je posle maestralne partije slavio protiv ekipe OSC u Budimpešti sa 14:9 (3:2, 4:2, 4:2, 3:3).

Golove za Marsej, postigli su: Andrija Prlainović, Roman Vernu, Vladan Spaić i Uroš Čučković po dva, Frederik Vanperstrate, Tomas Vernu, Ugo Kruzija, Igor Kovačević, Aleksander Buet i Ante Vukićević po jedan. Dejan Lazović je imao osam odbrana. Kod OSC-a, raspoloženi za igru u napadu, bili su Peter Manherc sa tri, Ferenc Salamon i Zoltan Burian sa po dva gola.

Podsećanja radi, Marsej je u prvoj rundi poražen od Pro Reka na svom bazenu, a zatim je ostvario tri pobede u gostima, protiv Juga u Dubrovniku, Steaue u Bukureštu i OSC-a u Budimpešti.

Adam Pretty/Getty Images

Marsej je odigrao meč na vrhunskom niovu u oba smera. Igrom šampiona Francuske je dirigovao Andrija Prlainović, odlični su bili Vladan Spaić, Uroš Čučković i Ante Vukićević, a kapitalno pojačanje za nastavak sezone je povratak na gol, reprezentativca Crne Gore i jednog od najboljih golmana planete, Dejana Lazovića.

Miloš Šćepanović, trener Marseja
P.Mesiano Deepbluemedia Insidefoto PasqualexMesiano

Marsej je u Budimpešti kontrolisao dešavanja u bazenu od prvog do poslednjeg minuta. Marsej je posle prve deonice vodio sa 3:2, na poluvremenu sa 7:4, a uoči poslednje deonice sa 11:6. Naravno, bila je to prednost, koju je Marsej ljubomorno čuvao do kraja meča.

U narednoj rundi, Marsej koji ima devet bodova, na svom bazenu čeka ekipu Hanovera, dok OSC koji ima sedam bodova, ponovo igra u Budimpešti, ovoga puta, protiv aktuelnog šampion Evrope, Pro Reka.