NBG odoleo Barseloneti, briljirao Strahinja Rašović

Vaterpolo 11. jan 202221:31 > 21:39 0 komentara
VK Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda, uspeli su posle velike borbe i neizvesne završnice, da stignu do boda protiv Barselonete u sedmom kolu Lige šampiona. Izabranici Vladimira Vujasinovića su od minus tri, stigli do 12:12 (1:0, 4:5, 2:3, 5:4), a gol za remi, postigao je sjajni Strahinja Rašović.

Golove za Novi Beograd, postigli su: Strahinja Rašović pet, Dušan Mandić tri, Angelos Vlahopulos dva, Đorđe Vučinić, Duško Pijetlović, Draško Gogov po jedan. Najefikasniji u sastavu Barselonete, bili su Alvaro Granados sa pet, Alberto Munariz i Asensio Suribas sa po dva gola.

Prva deonice je donela veliku borbu, pravi rovovski rat u bazenu. Odbrane oba tima su bile na izuzetno visokom nivou, a na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo 1:0 za Novi Beograd, a jedini gol je postigao Draško Gogov.

Hose Pedro Koimbra je briljirao na golu Novog Beograda, Felipe Perone je uspeo iz peterca da donese izjednačenje, ali su izabranici Vladimira Vujasinovića odgovorili golovima u režiji Đorđa Vučinića i Angelosa Vlahopulosa. Međutim, za samo 120 sekundi, na semaforu je pisalo 3:3. Rubio Agire je skunuo dva zicera, a izjednačenje su doneli Alvaro Granados i Alberto Munariz.

Vladimir Vujasinović

Do kraja prvog poluvremena, Vlahopulos je pogodio za 4:3, Granados za 4:4, Munariz za 5:4. Novi Beograd je nastojao da stigne do izjednačenja do kraja prvog poluvremena i uspeo je u tome u režiji Strahinje Rašovića.

Tokom trećeg kvartala, rat nerava je nastavljen, mreže su mirovale četiri minuta, a onda je usledio projektil Dušana Mandića za 6:5. Novi Beograd je promašio dva zicera, a kazna za promašaje je stigla u vidu gola koji je postigao Fernadez Miranda. Već u sledećem napadu, Strahinja Rašović je iskoristio peterac koji je iznudio Duško Pijetlović. Samo 30 sekundi kasnije, sve je krenulo iz početka, a strelac je bio Asensio Suribas.

Asensio Suribas je nedugo zatim kaznio još jednu greško Novog Beograda u napadu, a zatim i u odbrani, pa je uoči poslednje deonice na semaforu pisalo 8:7 za Barselonetu.

VK Novi Beograd / Đorđe Kostić

Poslednja deonice je počela loše po Novi Beograd. Domingez De Toro je pogodio za 9:7, a Alvaro Granados za 10:7, posle velike greške Mandića i munjevite kontre Barselonete. Mandić je uspeo da se iskupi, uspeo je da pogodi za 8:10. Do kraja je ostala šest minuta.

Međutim, usledila je sjajna akcija, Domingez De Toro je iznudio peterac, a Alvaro Granados bio siguran – 11:8. Nadu da Novi Beograd može da pozitivnog rezultata vratio je Dušan Mandić – 9:11, a sve je izgledalo daleko bolje posle prelepog gola u režiji Strahinje Rašovića. Novi Beograd je bio na minus jedan.

Barseloneta nije iskoristila napad sa igračem više, Strahinja Rašović je pogodio prečku, a Granados mrežu za 12:10. Novi Beograd se nije predavao, Strahinja Rašović je pogodio za 11:12. Usledila je triler završnica, Viktor je asistirao Strahinji Rašoviću za 12:12 na 25 sekundi pre kraja. Poslednji napad je imala Barseloneta, lopta je stigla do Granadosa koji nije uspeo da donese pobedu svom timu.

Grupa A: Barseloneta – Novi Beograd 12:12, Breša – Jadran Split 6:5, Olimpijakos – Radnički 11:7, Dinamo – FTC 7:14.

Tabela: Breša 17, Olimpijakos 16, FTC 13, Barseloneta, Novi Beograd po 11, Jadran Split šest, Radnički četiri, Dinamo Tbilisi je bez bodova.

Grupa B: Marsej – Crvena zvezda, Jug – Pro Reko, OSC – Špandau, Steaua – Hanover.

Tabela: Pro Reko 18, Marsej 15, Jug 12, OSC 10, Hanover pet, Špandau četiri, Steaua i Crvena zvezda po tri.