LŠ: Zvezda i Jug dobili dvoboj sa Nemcima

Vaterpolo 27. okt 202121:27 > 21:37 0 komentara
VK Crvena Zvezda
Printscreen

U prvom kolu B grupe Lige šampiona Crvena zvezda je pobedila Špandau rezultatom 12:9.

Ključnu razliku ekipa Aleksandra Filipovića napravila je u trećoj četvrtini kada je odigrala fantastičnu odbranu predvođenu talentovanim golmanom Mišovićem i nije primila nijedan gol, a postigla četiri.

Crveno-beli su tada poveli sa 9:5 i rutinski priveli posao kraju. Najefikasniji u domaćem timu bio je kapiten Vukićević koji je kao i Đurđić postigao tri gola.

Kod gostiju iz Berlina srpski reprezentativac Nikola Dedovic postigao je jedan gol. Narednu utakmicu Crvena zvezda igra protiv OSC 11. novembra u Beogradu.

Vaterpolisti Juga sjajno su otvorili takmičenje u Ligi šampiona trijumfom nad nemačkim prvakom Hanoverom rezultatom 13:7.

I pored činjenice da su u sezonu ušli sa prilično promenjenim sastavom usred odlazaka Obradovića, Merkulova, Lončara, Oberta i Garsije, podmlađeni sastav Vjekoslava Kobešćaka pokazao je da ima kvalitet i da će ove sezone igrati zapaženu ulogu u elitnom takmičenju.

Utakmica je manje više rešena u prvih osam minuta kada je Jug stekao prednost od 5:0 i konstantno je podizao do sredine četvrte četvrtine kada je nemački klub serijom od 4:0 donekle ublažio poraz.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Hrvoje Benić sa četiri gola, a odličnu rolu imali su grčki reprezentativci Papanastasiju sa tri i Argiropulos sa jednim golom.

U Hanoveru najbolji su bili internacionalci iz Crne Gore Darko Brguljan i Aleksandar Radović sa po tri gola.