Memorijalni turnir “Vlaho Orlić”: NBG potopio FTC u finalu

Vaterpolo 2. okt 202214:42 0 komentara
VK Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda su pobednici prvog turnira „Vlaho Bata Orlić“. U očekivanom finalu dve odlične ekipe, bili su bolji od šampiona Mađarske sa 16:11. Treće mesto je pripalo Solnoku koj je u dobroj utakmici savladao Partizan sa 10:9. U susretu koji je odlučivao o petom mestu Nojsi la Sek je protiv Vukova stigao do prve pobede na turniru 15:10.

Novi Beograd – Ferencvaroš 16:11 (3:3, 6:1, 4:4, 3:3)

Sudije: Putniković i Kiš. Igrač više: Novi Beograd 12, Ferencvaroš 8.

Novi Beograd: Filipović, S.Rašović 3, Mandić 1, Granados 2, Vučinić 1, Pijetlović 2, Drašović 1, Ćetković 1, Perković 2, Vlahopulos 3, Skumpakis , V.Rašović 1, Žoao Fernandez, Šušiašvili.

FERENCVAROŠ: Sakonji, Argiropulos 1, Pohl , Merkulov , Nađi , Ubović, Fekete 1, Vigvari 4, Vadovič, D.Varga 2, Janšik , Damonte 3, B.Varga, Vogel.

VK Novi Beograd/S.Sandić

Vrhunska druga četvrtina je rešila pitanje pobednika turnira. Raspoloženi Novobeograđani su u tih osam minuta deklasirali najbolji mađarski sastav. Sa svih strana je sevalo po golu Mađara, serijom 7:0 početkom trećeg dela su poveli 10:4. Usledilo je opuštanje, igra u kojoj su i igrači Ferencvaroša pokazali kvalitet ali ni jednog trenutka nisu bili blizu preokreta.

Novi Beograd je u velikom stilu završio turnir, pokazavši da sa razlogom ima velike ambicije u svim takmičenjima.

Solnok – Partizan 10:9 (1:1, 4:3, 2:3, 3:2)

Sudije: Jovančević i Stefanović. Isključenja: Solnok 9, Partizan 11. Peterci: Partizan 1 (0).

Solnok: Joža, Belenješi ,Segalmi 1 , Šmolc 2, Peto 1, Ači , Janšik , Kovač 3, Vismeđ 1, Pastor 2, Vamoši 1, Simon, Banjai.

Partizan: Kastrov, Jakšić 1, Lovre 2, Krstić, Gak 1, V.Bodiroga, Trtović 1, Dimitrijević 1, Radulović, Jauković, Giga, Paparić 2, Milošević, Mušikić, K.Bodiroga 1.

Još jedan dobor otpor Partizana favorizovanom rivalu. Do kraja treće četrvrtine apsolutno izjednačena utakmica u kojoj se igralo gol za gol. Početak poslednje četvrtine je pripao Solnoku. Sa tri uzastopna gola Mađari su stekli prednost koja je, ispostavilo se, bila nedostižna za borbene crno-bele. Paparić i Jakšić su smanjili razliku ali u završna dva minuta nije bilo snage i koncentracije da se izbore peterci.

VK Novi Beograd/S. Sandić

NBG Vukovi – Nojsi la Sek 10:15 (2:3, 4:5, 2:3, 2:4)

Sudije: Kiš i Prlić. Isključenja: NBG Vukovi 6, Nojsi la Sek 15. Peterci: NBG Vukovi 4 (3), Nojsi la Sek 2 (1).

NBG Vukovi: Vlahović, Janošević, Vitorović, Marković, Đorđević, Varkulja 3, Bućan 1, Nešić, Šofranac 2, Stojanović 1, Andrin 2, Manojlović, Glušac, Tonković 1, Vuković.

Nojsi la Sek: Garsu, Sudadier 1, Ondo, Bjork , De Karmo 2, Kumet , Gogov 3, Petković 7, Boven, Krapić 1, Ait, Guerin 1, Dude, Lacet, Nardon.

Najbolja partija Vukova na turniru ali nedovoljno da bi se ugrozio kvalitetniji sastav tima kojeg vodi Stefan Ćirić. Početkom treće četvrtine Francuzi su stekli prvi put osetniju prednost 10:6. Udar Vukova sa dva gola je „poništen“ uspešnim šutevima Nojsi la Seka u završnom delu za 13:9 i tu je priči bio kraj. Po viđenom, zadovoljni mogu da budu poraženi igrom, a pobednici trijumfom.