Partizan bolji od Vojvodine

Vaterpolo 5. apr 202118:19 0 komentara
VK Partizan

U derbiju 15. kola Super lige Srbije za vaterpoliste, Partizan je u Novom Sadu pobedio Vojvodinu rezultatom 14:9, te je tako prišao Novosađanima na tri boda minusa i ove dve ekipe će do kraja ligaškog dela voditi borbu za peto mesto.

Partizan je odlično otvorio meč u Novom Sadu i već posle četiri minuta igre bilo je 5:0 za crno-bele. Redom su mrežu Vojvodine tresli Aleksa Nešić, Danilo Čabrilo, Andrej Barać, Petar Jakšić i Pavle Radić. Nalet beogradskog tima prekinuo je početkom drugog perioda Ivan Gusarov, ali je razlika u korist gostiju nastavila da raste i minut i 15 sekundi pre kraja prvog poluvremena bilo je 9:2, a u trećoj četvrtini i 12:3.

povezane vesti

Vojvodina je potom zaigrala bolje u napadu, predvođena Gusarovim smanjil je na 12:8 i unela neizvesnost. Međutim, Partizan je ponovo stekao šest golova prednosti i održavao je razliku do kraja.

Najefikasniji je bio Andrej Barać sa tri gola, dok su Danilo Čabrilo, Stefan Mitrović, Marko Živojinović i Mihajlo Andrij dodali po dva. Kod Novosađana se istakao Ivan Gusarov sa četiri gola, dok je Marko Tubić postigao dva.

Radnički je posle osvajanja Regionalne lige prošlog vikenda ostvario pobedu i protiv Partizana na Banjici, pa je Uroš Stevanović podmladio tim za meč sa poslednjeplasiranom Banjicom. Međutim, Kragujevčani su bez problema došli do pobede, kao što je i bilo očekivano. Poveli su 3:0, zatim 5:1 posle prvog perioda i tu razliku su održavali do četvrte četvrtine, kada su dodatno uvećali razliku. Najefikasniji je bio Nikola Lukić sa tri gola.

Zemun je pobedom protiv Naisa uvećao bodovnu prednost i sada ima pet bodova više od Nišlija. Poveli su domaći 3:1 u prvoj četvrtini, dok su u drugom periodu imali i vođstvo od 6:2. U završnici treće i početkom četvrte četvrtine Nais je postepeno smanjio razliku i prišao je na samo gol razlike. Međutim, Zemun je poveo 10:8, Nais prišao dva i po minuta pre kraja meča na 10:9 i do kraja su mreže mirovale. Aleksandar Mitrović je predvodio Zemunce sa tri gola, dok su za goste po dva postigli Luka Trajković, Milan Kovačević i Uroš Vasić.

Petnaesto kolo Super lige kompletiraće Crvena zvezda i Šabac.

Radnički – Banjica 13:6 (5:1, 1:1, 4:2, 3:2)

RADNIČKI: Milutinović, Rašović, Stanojević 1, Vasović 2, Gavrilović, Krug 1, Tanasijević 1, Branković 2, Pljevančić 1, Maraš, Lukić, Panić 3, Virijević, Poznanović 2. Trener: Stevanović.

BANJICA: Glušac, Šofild 2, Mušikić, Jauković, Jevđović, Pavlović, Čerkez, Ilić 2, Gavrilović 1, Krstić 1, Budrak, Bodiroga, Cerović, Nedović. Trener: Nikolić.

Vojvodina – Partizan 9:14 (0:5, 3:5, 5:2, 1:2)

VOJVODINA: Gavrilović, Maksimović, Trapara, Tintor, Vasin, Prekogačić, Radovanlija 1, Tubić 2, Trkulja 1, Brešćanski, Gusarov 4, Popadić, Biočanin 1. Trener: Bilić.

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo 2, Barać 3, Nešić 1, Dimitrijević, Jakšić 1, Bućan, Radić 1, Božović, Aksentijević, Andrin 2, Mitrović 2, Belopavlović, Živojinović 2. Trener: Korolija.

Zemun – Nais 10:9 (3:1, 3:2, 2:3, 2:3)

ZEMUN: Tanović, Milošević, Jović, vasiljević, Perković, Ljubenović 1, Mitrović 2, Mihailović 3, Jovanović, Popović 1, Andrejević, Vukazić 2, Sretković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

NAIS: Lazić, Pošmuga 1, Pavičić 2, Trajković, Đorđević, Vujović, Bolović 1, Kovačević 2, Živić 1, Šilj, Vasić 2, Milošević, Stojanović, Kujović. Trener: Saković.

Plasman: Radnički 42, Novi Beograd 37, Crvena zvezda 34 (meč manje), Šabac 30 (meč manje), Vojvodina 24, Partizan 21, Zemun 16, Nais 11, Stari grad 2, Banjica 1.