Partizan pobedio učesnika LŠ, NBG brutalan, Zvezda na +8

Stefan Mitrović
Peđa Milosavljević/Starsport

U subotu se igralo pet mečeva sedmog kola vaterpolo Superlige Srbije – Partizan je u derbiju porazio Radnički iz Kragujevca, a pobede su ostvarile ekipe Crvene zvezde, Novog Beograda, Vojvodine i Šapca.

Partizan je u domaćem bazenu na Banjici rezultatom 13:11 (4:3, 4:2, 3:2, 2:4) slavio protiv kragujevačkog Radničkog i došao do šeste pobede u sezoni.

Povezano:

Najbolji u ekipi Miloša Korolije bio je Mitrović sa 4 gola, Vico je postigao 3, a Aleksić i Velić po 2, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Radulović sa 3 pogotka.

Partizan je sada drugi sa 18 bodova, dok je Radnički ostao na 15.

Vaterpolisti Novog Beograda bez većih problema opravdali su ulogu favorita i na gostovanju Proleteru u Zrenjaninu upisali su sedmu uzastopnu pobedu u Super ligi Srbije. Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića slavila je rezultatom 22:5 (6:1, 5:3, 4:0, 7:1) i tako se dodatno učvrstila na vrhu tabele.

Vladimir Vujasinović
VK Novi Beograd

Domaći su kakav takav otpor pružili u prvom poluvremenu, da bi u nastavku kvalitet Novobeograđana još jednom izašao na videlo. Novi Beograd je podigao nivo ige u odbrani dozvolivši rivalu da u poslednje dve četvrtine samo jednom zatrese mrežu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Nikola Jakšić sa pet golova, Dušan Mandić se četiri puta upisao u listu strelaca, dok su po tri pogotka postigli Strahinja Rašović i Nika Šušiašvili.

Crvena zvezda je u Valjevu pobedila Valis rezultatom 20:12 posle dominantnog izdanja u drugom poluvremenu. Najefikasniji kod crveno-belih bio je Subotić sa 6 golova, 4 je postigao Trtović, a kod Valjevaca istakao se Porobić sa 4 gola.

Ekipa Aleksandra Filipovića je posle ove pobede peta sa 12 bodova, dok je Valis sakupio dva boda manje.