SP (U18): SAD i Grčka u finalu, Hrvatska na koti devet

Vaterpolo 7. avg 202221:57 0 komentara
VSS/Slobodan Sandić

U finalu vaterolo Svetskog prvenstva za devojke do 18 godine, koje se održava u Beogradu, igraće Grčka i SAD. Za bronzanu medalju, boriće se Mađarska i Italija.

Grkinje su dominirale u duelu sa Mađarskom tri četvrtine. Imale su prednost pred poslednji deo 10:5. Tada su potpuno stale, Mađarska je postigla četiri gola za pet minuta i susret je ušao u dramatičnu završnicu. Golova nije bilo do kraja, Grčka je slavila 10:9 (4:3, 2:1, 4:1, 0:4).

U drugom polufinalu Amerikanke su bile mnogo bolje od Italijanki. Već posle prve četvrtine, furioznom igrom su vodile 7:3. Drugih osam minuta je proteklo u ravnopravnoj igri sa po dva gola u mreži oba rivala. Sve dileme su rešene u trećem delu koji su Amerikanke dobile 6:2. U poslednjih osam minuta rutinski je čuvana visoka prednost za konačan trijumf 18:9 (7:3, 2:2, 6:2, 3:2) uz odličnu igru Dženi Flin, strelca pet golova.

Hrvatska je napravila odličan rezultat, osvojivši deveto mesto. U zanimljivom susretu pobeđena je Kanada 15:13 (2:4, 4:3, 5:3, 4:3). Kazahstan je osvojio 11.mesto pošto je bio bolji od Uzbekistana 12:7 (3:0, 4:4, 0:1, 5:2).

U razigravanju za plasman od petog do osmog mesta Australija je bila ubedljiva od Novog Zelanda 12:5. Daleko je neizvesnije bilo u meču između Holandije i Španije. Serijom od četiri gola Holanđanke su anulirale prednost selekcije Španije i izjednačile na 8:8 ali je tri minuta pre kraja Perezova postigla gol za pobedu Španije 9:8.

Turnir se završava mečevima za plasman od prvog do osmog mesta. Za sedmo mesto Novi Zeland – Holandija (16), za peto Australija – Španija (17.30), za treće Italija – Mađarska (19), za prvo SAD – Grčka (20.30).