SP (U18): Srbija preko Japana do kote 13

Vaterpolo 5. avg 202212:23 > 12:24 0 komentara
VSS/Slobodan Sandić

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije, devojke do 18 godina, nakon najbolje partije na šampionatu, pobedila je Japan sa 19:16 (5:4, 2:4, 6:1, 6:7) i osvojile 13. mesto na Svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.

Blistale su Maja Dulić sa 18 odbrana i Jovana Radonjić (2007) sa sedam golova iz deset pokušaja. Njih dve su proglašene za igračice utakmice.

Do početka treće četvrtine Japan je imao prednost, tada je vodio sa 9:7. Srpkinje su se tada razigrale, posebno Radonjić, Lukić, Pejčić i Zelić. Napravile su seriju 6:0 povele 13:9 i već tada rešile pitanje pobednika.

U poslednjoj četvrtini se igralo skoro bez odbrana, Srpkinje su vodile minut pre kraja sa 19:13 ali su zatim dozvolile igračicama Japana da sa tri gola u roku od 53 sekunde ublaže poraz.

Srbija je igrala u sastavu: Dulić, Andrejić 1, Lujić 2, Marinković, Tokić, Radonjić 7, Todorovski 1, Ilić, Lukić 2, Koreni 1, Pejčić 3, Zelić 2, Antanasijević. Trener je Ivana Ćorović u stručnom timu su još bili Ivan Filipić i Đurđa Antunović. U ekipi Japana najefikasnija je bila Jamamoto sa šest golova.