LŠ: Jug protiv Solnoka za titulu, tri gola Prlainovića

Vaterpolo 26. maj 201721:59 > 22:03
Quinn Rooney, Getty Images Sport

Vaterpolisti Solnoka plasirali su se u finale Lige šampiona pošto su u polufinalu bili bolji od Egera 7:5 (1:2, 2:0, 2:1, 2:2). Mađarski tim u finalu čeka dubrovački Jug.

Posle lošijeg izdanja u prvoj četvrtini vaterpolisti Solnoka uspeli su da dođu do svoje igre i pre svega, golovima Andrije Prlainovića preokrenu rezultat.

Solnok je uspeo da nametne svoj ritam igre i mirno privede meč kraju.

U redovima pobedničke ekipe briljirali su Prlainović i Aron Janger sa po tri postignuta gola. Sa druge strane, za Eger su po jedan gol postigli Norbert Hoznjanski, Balint Lorinc, Gergo Kovač, Kristijan Bedo i Balas Harai.

Finalni meč Lige šampiona između dubrovačkog Juga i Solnoka na programu je u subotu od 16 časova i 45 minuta, a izabranici Vjekoslava Kobešćaka imaju priliku da odbrane titulu šampiona Evrope.