SL: Srbija i Hrvatska lagano, preokret "azura"

Vaterpolo 20. jun 201717:31 > 22:31
Vaterpolo savez Srbije

Olimpijski, svetski i evropski šampion Srbija savladala je u prvom kolu finalnog turnira Svetske lige u Kazanju savladala Kazahstan 15:7 (3:0, 6:4, 3:2, 3:1). Pobedu je ostvarila i Hrvatska protiv Japana 13:5.

Srbija je očekivano dominirala od početka do kraja. Ćuk, Duško Pijetlović i Subotić su u prvoj četvrtini doneli prednost braniocu trona 3:0. Do poluvremena je bilo 9:4, uz dva gola Andrije Prlainovića.

Do kraja su izabranici Dejana Savića rutinski priveli meč kraju i obezbedili prvu pobedu u Grupi A. U drugom kolu Srbija se u sredu sastaje sa Italijom, koja je  posle boljeg izvođenja penala pobedila selekciju SAD sa 9:7.

Reprezentacija koju sa klupe vodi Dejan Udovičić vodila je posle dve četvrtine sa 3:0, ali su „azuri“ uspeli da se vrate i upišu dva boda.

Pobedom je u grupi B startovala Hrvatska, pošto je bila bolja od Japana 13:5. Barakude u sledećem kolu, takođe u sredu, igraju protiv domaćina Rusije, koja je pred svojim navijačima ubedljivo savladala Australiju – 11:5.