SP: Srbija osvojila bronzanu medalju!

Vesti vaterpolo 29. jul. 201714:51 > 14:55
VSS/UNIQA

Vaterpolo reprezentacije Srbije osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Budimpešti tako što je pobedila Grčku rezultatom 11:8. Ovo je deseto uzastopno veliko takmičenje na kome su Delfini osvojili medalju!

Srbija je izvanredno otvorila meč. Odlična odbrana, pa onda sjajna lopta do Dušana Mandića, koji je perfektno šutirao za 1:0.

Samo minut kasnije srpski vaterpolisti su duplirali prednost. Andrija Prlainović je uputio odličan pas do Save Ranđelovića, koji šutira iz okreta za 2:0.

Duško Pijetlović je bio strelac trećeg gola samo par sekundi kasnije, a Grci su zatražili tajm-aut.

Tajm-aut je imao smisla, Grci  su postigli prvi gol posle šuta Janisa Funtulisa, sa velike udaljenosti.

Funtulis samo par sekundi kasnije postiže još jedan pogodak i smanjuje prednost Srbije na 3:2.

Ipak Srbija postiže novi gol. Duško Pijetlović je iznudio isključenje, pa onda dobro odreagovao na pas Stefana Mitrovića za četvrti gol za ekipu Dejana Savića za samo četiri minuta.

Ubrzo Namanja Ubović na asistenciju Aleksića pogađa za 5:2.

Prva četvrtina je završena golomAngelos Vlahopulosa za Grčku.

Orlovi su drugu četvrtinu otvorili sjajnim pogotkom Milana Aleksića za 6:3.

Miloš Ćuk sa centra postiže svoj prvi pogodak na ovom meču za 7:3, grčki golman ostaje nemoćan.

Minut kasnije Vlahopulos postiže svoj treći gol na ovoj utakmici i tako smanjuje prednost na 7:4 čime je završena druga četvrtina.

Treća deonica je počela spektakularni golom Viktora Rašovića za 8:4.

Pijetlović je napravio peterac, a odatle je precizan Furtulis.

Delakas je odlično šutirao sa gol linije i zahvaljujući lošoj intervenciji srpskog golmana pogodio za 8:6.

Andrija Prlainović je sjajno dodao loptu Filipu Filipoviću, a on je u svom stilu, levom rukom, sa pozicije desnog krila šutirao za 9:6.

Nedugo posle toga Pijetlović je zaradio isključenje posle odluke sudija, a onda je usledio pogodak Grka, pošto je  Pontikeas šutirao.

Treća četvrtina je završena još jednim pogotkom Save Ranđelovića koji je ponovo doveo u prednost od tri gola svoju ekipu.

Poslednja deonica meča je počela golom Prlainovića, njegovim drugim na ovom meču, za 11:7.

Malo posle toga Vlahopolus je postigao svoj drugi gol na utakmici i tako smanjio prednost  Srbije na 11:8.

Do kraja meča reprezentacija Srbije je igrala čvrsto u odbrani kako bi sačuvala rezultat, što joj je pošlo za rukom.