SP U20: Srbija deklasirala Argentinu

Vaterpolo 6. avg 20178:53 > 8:53
VSS/Ivica Veselinov

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije slavila je u prvom kolu Svetskog prvenstva u Beogradu, pošto je savladala Argentinu sa 25:6.

Izabranici Vladimir Vujasinovića poveli su sa 8:0, a sedam različitih igrača se upisalo u strelce. Argentinci su prekinuli seriju, da bi zatim Srbija sa novih osam golova stigla do vođstva od 16:1 na poluvremenu.

Razlika je nastavila da raste, pa je dva minuta pre kraja treće četvrtine Srbija imala 19 golova ‘viška’ (21:2). U poslednjem delu meča igralo se u sporijem ritmu i Srbija je lako stigla do trijumfa.

Po četiri gola postigli su Nikola Lukić, Đorđe Vučinić, Filip Radojević i Nikola Radonjić, dok je tri puta mrežu zatresao Argentinac Nikolas Provenzano.

Naredni rival ekipi Vladimira Vujasinovića je Kina, a taj duel na programu je u ponedeljak od 18 časova.