Vaterpolisti ubedljivo preko Mađara do polufinala EP

Vaterpolo 24. jul 201817:48 > 17:48
Adam Pretty Getty Images Sport

Vaterpolo selekcija Srbije ubedljivo je savladala Mađarsku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva (8:5) i još jednom se plasirala među najbolje četiri selekcije u Evropi.

Za razliku od prethodnih okršaja dve vaterpolo velesile, ovaj duel je u potpunosti protekao u znaku srpskog tima, koji je već u prvom periodu napravio veliku razliku koju Mađari nisu mogli da nadoknade.

Srpska selekcija brzo je stigla do dva gola prednosti, pogocima najiskusnijih igrača, Andrije Prlainovića i Filipa Filipovića.

U finišu prve četvrtine, mladi Jakšić sa dva gola donosi srpskom timu velikih 4:0.

Nemanja Vico je u drugom periodu povisio na 5:0, a nakon dosta mučenja, Mađari stižu do prvog pogotka. Rezultatom 5:1 završeno je prvo poluvreme.

Jedini što su Mađari u nastavku uspeli je da se približe na tri gola zaostatka, u jednom delu treće četvrtine.

U poslednjem periodu, tim Dejana Savića je rutinski uspeo da privede meč kraju i stigne do četrvte uzastopne pobede na turniru. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Jakšić sa tri gola, Filip Filipović je postigao dva.

Za plasman u finale, trostruki uzastopni šampion Evrope igraće protiv pobednika duela Hrvatska – Crna Gora.