SP U18: Mađarska kaznila Crnu Goru, Srbija protiv Grčke

Vaterpolo 17. avg 201821:06 > 21:08
VPSCG

Vaterpolisti Crne Gore nisu uspeli da izbore plasman u polufinale Svetskog prvenstva. Poraženi su od Mađarske sa 8:3, pa će igrati za plasman od petog do osmog mesta. Prvi rival je selekcija Hrvatske.

Golove za Crnu Goru postigli su Vuk Draškovič, Uroš Vučurović i Marjan Mitrović. Najzaslužniji za pobedu Mađarske bili su Dala Dome sa tri i Norman Slomoš sa dva gola.

Crna Gora je ofanzivno katastrofalno odigrala meč četvrtfinala. Izabranici Petra Radanovića su prvi gol postigle tek dva minuta pre kraja druge deonice, a pre toga, su čak 13 puta uputili loptu ka golu Mađara, od čega četiri puta sa igračem više, nisu uspeli da realizuju ni peterac.

Seriju promašaja vaterpolista iz Crne Gore, domaćin Svetskog šampionata je znao i umeo da kazni, pa je na poluvremenu, Mađarska vodila sa 5:1. Ništa se nije promenilo ni u trećoj deonici. Crna Gora je uspela da postigne jedan gol iz sedam pokušaja, pa je uoči poslednje deonice bilo jasno da će Mađarska neočekivano lako u polufinale.

Na kraju, Mađari su slavili sa 8:3, a Crna Gora je utakmicu završila sa gotovo neverovatnim statističkim podacima u napadu: šut iz igre 0-17, šut sa igračem više 3-17, peterci 0-1.

Mađarska će u polufinalu igrati protiv Španije koja je pobedila Hrvatsku sa 10:8, dok će Srbija posle pobede nad Italijom od 9:6, u polufinalu igrati protiv Grčke koja je savladala Australiju sa 11:8.