U19: Crna Gora izgubila od Grčke, Holandija za popravni

Vaterpolo 28. avg 201815:55 > 15:59
VPSCG

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Grčke sa 8:6 na Evropskom prvenstvu za igrače do 19 godina u Minsku. Grci su obezbedili direktan plasman u četvrtfinale, a Crna Gora će igrati protiv Holandije za mesto među osam najboljih.

Crna Gora je povela sa 1:0, a zatim potpuno stala. Nizali su se promašaji pred golom rivala, nekoliko napada sa igračem više nije iskorišćeno, što su Grci znali da kazne i prvu deonicu dobiju sa 3:1. Prednost od dva gola, Grci su sačuvali i u drugoj četvrtini, a svesrdno su ima pomogli izabranici Slobodana Mačića koji nisu iskoristili tri situacije sa igračem više u bazenu. Na poluvremenu, semafor je pokazivao 4:2 za Grke.

U tom trenutku Grčka je bila daleko bliža osvajanju prvog mesta u grupi i direktnom plasmanu u četvrtfinale, jer je Grcima zbog bolje gol razlike u meču odluke odgovarao i nerešen rezultat.

Crna Gora se nije predavala. Pojačala je stepen agresivnosti u odbrani i golovima Đure Radovića i Branka Franete stigla do 4:4. Ipak, gol viška Grcima uoči poslednje četvrtine, doneo je Konstantinos Guvecis.

Grčka je bila bolja u poslednjem kvaratalu. Vodila je sa 6:4, 7:5. Crna Gora nastojala da stigne do preokreta, ali nije uspela.

Golove za Crnu Goru koja u osmini finala slovi za velikog favorita protiv Holandije postigli su: Đuro Radović 2, Savo Ćetković 1, Marjan Mitrović 1, Dušan Matković 1, Branko Franeta 1. Najefikasniji u sastavu Grčke bili su Aleksandros Papanastasiu, Konstantinos Guvecis i Joanis Alafragis sa po dva gola.

VPSCG

Od ostalih ekipa iz regiona Hrvatska je pobedila Tursku sa 8:4, bez mnogo naprezanja, čime je samo potvrdila plasman u četvrtfinale koji je obezbedila pobedom nad Španijom.

Srbija će sa početkom u 19 časova i 40 minuta igrati protiv Velike Britanije meč bez rezultatskog značaja, jer je plasman u četvrtfinale obezbeđen pobedom nad Rusijom od 8:5.

Slovenija je poražena od Hrvatske i Turske i nema nikakve šanse za plasman u osminu finala uoči duela koji treba da odigra sa Španijom.

Četvrti učesnik četvrtfinala je selekcija Mađarske, koja je u grupi sa Italijom, Gruzijom i Francuskom, osvojila prvo mesto. U meču odluke, Mađari su pobedili Italiju sa 7:6.