LEN Evrokup: Šćepanović šokirao Jadran

Vaterpolo 13. apr 201919:55 > 19:58
Svetozar Janičić

Vaterpolisti Marseja osvojili su LEN Evrokup. U revanš meču, koji je odigran u Nikšiću, Francuzi su uspeli da odigraju nerešeno sa Jadranom - 7:7, što je uz pobedu iz prvog meča - 9:8, bilo dovoljno da stignu do evropskog trofeja.

Golove za Marsej postigli su Aleksandar Kamarasa dva, Igor Kovačević dva, Bogdan Đurđić, Ante Vukićević i Mihal Izdinski po jedan. Miloš Šćepanović, bez ikakve dileme najbolji akter meča, najbolji akter finala, imao je 15 odbrana.

Strelci za Jadran, bili su Đuro Radović dva, Filip Fardašević dva, Kanstantin Averka, Vlado Popadić i Dimitrije Obradović po jedan.

Vaterpolisti Jadrana dobili su ono što su želeli. Atmosfera u Nikšiću gde se igrao revanš meč finala LEN Evrokupa, pošto se bazen u Igalu renovira, bila je fenomenalna. Izabranici Vladimira Gojkovića su dobili ogroman vetar u leđa, ali je velika podrška sa tribina bila motiv više i vaterpolistima Marseja da pruže maksimum.

Tokom prve deonice, Jadran je dva puta vodio golovima Dimitrija Obradovića i Kanstantina Averke, ali Francuzi dva puta stizali do izjednačenja u režiji fenomenalnog centra Aleksandra Kamarasa.

U istom ritmu je počela i druga deonica. Erupcija oduševljenja na tribinama posle gola Filipa Gardaševića i muk kada se u listu strelaca upisao reprezentativac Crne Gore Bogdan Đurđić. Jadran je stigao do željenih plus dva. Strelci su bili Vlado Popadić i Filiš Gardašević, ali je Marsej uspeo da smanji, pa je na kraju druge deonice na semaforu pisalo 5:4. Nalet Novljana zaustavio je Igor Kovačević.

Treći kvartal obeležile su sjajne defanzivne postavke oba tima i maestralne odbrane Miloša Šćepanovića bivšeg golmana Jadrana, sada uzdanice Marseja sa jedne, odnosno Slavena Kandića sa druge strane. Jedini gol je postogao hrvatski reprezentativac Ante Vukićević, pa je Marsej uoči poslednje četvrtine imao rezultat koji mu je donosio evropski trofej – 5:5.

Posle više od deset minuta igre bez gola, posle 15 sjajnih intervencija Miloša Šćepanovića put do mreže je na pet minuta pre kraja uspeo da pronađe Đuro Radović. Na žalost navijača Jadrana, nedugo zatim precizan je bio i Mihial Izdinski i u tom trenutku je bilo jasno da sledi dramatična završnica u borbi za trofej u drugom po rangu evropskom takmičenju.

Igor Kovačević je pogodio za 7:6, na nešto više od minut pre kraja meča. U tom momentu, Novljanima je trebao podvig da bi stigli do pobede i peteraca. Nadu je vrati Đuro Radović koji je izjenadačio na 7:7.

Do kraja meča, Jadran je imao još jedan napad, imao je priliku da stigne do pobede i peteraca, ali je kao i mnogo njih pre toga, prilika olako ispuštena. Novljani imaju za čim da žale jer su propustili sedam situacija sa igračem više i promašili sijaset zaista sjajnih prilika za gol.