Olimpijakos izbacio Pro Reko, sa Mađarima za titulu

Adam Pretty/Getty Images

Vaterpolisti Olimpijakosa su posle sjajnog meča i trilera pobedili Pro Reko sa 12:11, dok je Ferencvaroš posle preokreta pobedio Barselonetu sa 9:7, mogao bi da glasi rezime polufinalnih duela Lige šampiona.

Fenomenalan meč smo gledali u prvom polufinalnom duelu u kojem su snage odmerili Pro Reko i Olimpijakos. U reprizi finala iz prošle sezone, momci iz Atine su maestralno počeli meč. Briljirao je na golu Josip Pavić, Olimpijakos je sa druge strane prilično lako nalazio rešenja za defanzivnu postavku Reka, pa je na semaforu pisalo 4:1, 8:5. Janis Funtulis je u ovom periodu postigao tri gola.

Kada je delovalo da Atinjani sigurnim koracima grabe ka finalu, sjajnom Aleksandru Ivoviću su pomoć pružili Filip Filipović, Dušan Mandić i Frančesko Di Fluvio pa je posle serije od 3:0 na semaforu sredinom treće deonice pisalo 8:8.

Ponovo je u tom momentu stala ekipa Ratka Rudića, a Grci golovima Paola Obradovića, Evgeniosa Gunasa i Emanuela Milaknisa uzvratili udarac i ponovo pobegli na 11:8. Ovim rezultatom je završena treća deonica, a kakva se borba vodila u bazenu govori podatak da su sudije podelile pet crvenih kartona. Reko je ostao bez Figirija, Di Fluvija i Dobuda, a Olimpijakos bez Obradovića i Milaknisa.

Luka Bukić i Aleksandar Ivović su pogodili za 11:10, a novo izjednačenje na samo dva minuta pre kraja doneo Mateo Aikardi. Marko Bijač je skinuo neverovatan zicer Bušljeu, dok je sa druge strane Pavić zaustavio pokušaj Filipovića.

Na 33 sekunde pre kraja neverovatno lep gol je postigao Konstantinos Genadiunas. Reko je imao poslednji napad, usledila je greška u napadu i slavlje Grka je moglo da počne – 12:11.

Strelci za Olimpijakos bili su: Janis Funutulis 3, Paolo Obradović 2, Konstantinos Genadiunas 2, Emanuel Milaknis, Dimitrios Skumpakis, Konstantinos Kakaris, Andro Bušlje, Evgenios Gunas po jedan gol, a za Pro Reko: Aleksandar Ivović 3, Luka Bukić 2, Frančesko Di Fluvio 2, Dušan Mandić, Filip Filipović, Mateo Aikardi, Nikša Dobud po jedan gol.

Nedugo zatim, Olimpijakos koji brani tron, dobio je i ime rivala u velikom finalu koje se igra u subotu sa početkom u 20 časova i 30 minuta. Biće to ekipa Ferencvaroša koja je napravila podvig protiv Barselonete – 9:7.

Španci su vodili sa 7:5 sredino treće deonice, ali do kraja meča nisu uspeli da postignu ni jedan gol što su Mađari kaznili, napravili seriju od 4:0 i stigli do prilike da se bore za titulu klupskog prvaka Evrope.

Ferencvaroš: Deneš Varga 3, Nikola Jakšić 2, Silard Janšik, Mark Kalai, Zoltan Pol, Marton Vamoš po jedan gol. Stefan Mitrović nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Barseloneta: Alvaro Grandos 3, Martin Famera, Josip Vrlić, Francisko Fernandez, Felipe Perone po jedan gol.

Veliko finale je programu u subotu sa početkom u 20 časova i 30 minuta, a borba za treće mesto u 19 časova. Da li će Olimpijakos osvojiti drugu uzastopnu titulu, ili Ferencvaroš može do trona? Saznaćemo brzo.