SL: Australija čeka Srbiju, Hrvatska u polufinalu

Vesti vaterpolo 21. jun. 201917:47 > 20:34
Laurence Griffiths/Getty Images

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Super finala Svetske lige koje se održava u Beogradu, nakon što je u četvrtfinalu pobedila selekciju Japana 20:13 (4:3, 6:3, 5:2, 5:5).

Hrvatska je bez većih problema savladala Japan, reprezentaciju koja se odlikuje brzim plivanjem, ali ne i velikom taktičkom zrelošću.

Golovima Jokovića i Bušlje nakon manje od tri minuta bilo je 2:0 za Hrvatsku, ali usledilo je jedino krizno razdoblje u igri tima Ivice Tucaka pa su Japanci sa dva gola Jusukea i jednim Acušija čak i nakratko poveli 3:2.

Ipak, već do kraja prvog dela Hrvatska je vratila prednost preko Bušlje i Fatovića da bi se početkom druge četvrtine vrlo brzo odvojila i na četiri gola razlike. Drugi deo utakmice bilo je puko odrađivanje posla.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Loren Fatović s pet golova, po tri su dodali Ivan Krapić i Anđelo Šetka, po dva Maro Joković, Ivan Buljubašić i Andro Bušlje, a po jedan Luka Lončar, Ante Vukičević i Lovre Miloš.

U poraženoj ekipi čak pet golova postigao je Inaba Jusuke.

Hrvatska će u subotnjem polufinalu od 16:45 sati igrati protiv Španije, koja je bila ubedljiva protiv Kazahstana 19:10.

Ranije u petak je Australija u prvom četvrtfinalu pobedila Mađarsku 16:15 (1:2, 0:3, 4:2, 5:3, 6:5) boljim izvođenjem peteraca. Australija će u polufinalu igrati protiv pobednika poslednjeg četvrtfinala u kojem se sastaju domaćin Srbija i Kanada.