Italijani bolji od vaterpolista Crne Gore

VPSCG

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore na startu turnira u nemačkom Potsdamu izgubila je od selekcije Italije sa 8:5 (3:1, 3:0, 2:1, 0:3).

Turnir u Nemačkoj je za izabranike Vladimira Gojkovića bitna provera pred odlazak na Svetsko prvenstvo koje će se održati u Južnoj Koreji od 15. do 18. jula.

Slabo su vaterpolisti Crne Gore otvorili meč. Italijani su na poluvremenu imali vođstvo od 6:1, u nastavku je bilo 7:1 i 8:2. Ipak tri gola u nizu su donela izabranicima Vladimira Gojkovića koliko, toliko prihvatljiv poraz.

Po gol su postigli Obradović, Ivović, Čučković, Đurđić i Murišić. Kod Italijana istakao se Di Fulvio sa tri gola, po jedan su postigli Luongo, Veloto, Renzuto, Aikardi i Dolće.

“Ajkule“ iz Crne Gore će u petak igrati protiv Grčke, a u subotu protiv domaćina turnira, selekcije Nemačke. Nakon ovog duela, vaterpolisti Crne Gore će pripreme nastaviti u Herceg Novom, a 5. jula putuju u Kinu na završne pripreme.