Rekord je oboren: 64:0 u vaterpolu? Da, moguće je!

Vesti vaterpolo 15. jul. 201914:29 > 14:30
Catherine Ivill/Getty Images

Vaterpolistkinje Mađarske savladale su Južnu Koreju na startu Svetskog prvenstva rezultatom 64:0 i time postavile rekord kad su u pitanju najubedljivije pobede u istoriji tog sporta u obe konkurencije.

Južna Koreja je domaćin takmičenja i tamošnja selekcija je debitant na Svetskim šampionatima, ali istorijski meč na velikim takmičenjima sigurno neće pamtiti. Barem ne po dobrom.

Mađarice su bile nemilosrdne od prvog minuta duela grupe B u Gvangđuu, do poluvremena postigle 34, a na kraju i cela 64 gola.

Time je Mađarska samo dan posle ubedljivog trijumfa evropskih šampionki Holanđanki nad Južnom Afrikom 33:0 pokazala da to može i znatno nemilosrdnije.

Kad je reč o najubedljivijoj pobedi u muškoj konkurenciji na Svetkom prvenstvu, ona pripada selekciji Hrvatske, koja je 1994. godine savladala Novi Zeland sa 38:1.