Gojković: Protiv Grka jako u odbrani, mrino u napadu

Vaterpolo 16. jul 201911:58 > 12:01
VPSCG

Vaterpolisti Crne Gore spremaju se za duel sa selekcijom Grčke u drugom kolu Svetskog šampionata koje se igra u Južnoj Koreji. Ovaj meč na programu je u sredu sa početkom u 12 časova i 10 minuta.

Izabranici Vladimira Gojkovića odigrali su sa dosta oscilacija protiv Srbije. Imali su dva puta deficit od tri gola (4:1, 6:3), zatim su podigli nivo igre u oba pravca, napravili preokret, vodili sa 10:8 na nešto više od tri minuta pre kraja, imali šut za pobedu, ali su morali da se zadovolje jednim bodom – 10:10.

Odbrana tokom prvog poluvremena nije bila na očekivanom nivou, a napad, posebno u situacijama kada je Crna Gora imala igrača više u bazenu nije funkiconisao čitavim tokom meča. Na pitanje kako protiv Grčke koja ima izuzetnu kvalitetnu selekciju, selektor Crne Gore Vladimir Gojković je za Sport Klub rekao:

Očekuje nas izuzetno teška utakmica. Grčka ima odličnu selekciju. Defanzivne zadatke odrađuju besprekorno, izuzetno su fokusirani i disciplinovani u napadu. Dobro su uigrani i dobro se poznaju jer već dugi niz godina igraju zajedno, kako u reprezentaciji, tako i u klubovima, jer je većina igrača u sastavu reprezentacije Grčke iz Olimpijakosa. Ponavljam, očekuje nas jako težak meč i moramo da odigramo na visokom nivou u oba pravca, ako želimo, a želimo do pobede“, naglasio je Gojković za Sport Klub i nastavio:

Kako protiv Grka. Oscilacije moramo da svedemo na najmanju moguću meru. Pored toga, odbrana od prvog do poslednjeg minuta mora da funkcioniše kao sat. Ono što je najvažnije, igru u napadu moramo da podignemo na mnogo veći nivo nego što je to bio slučaj protiv Srbije. Mnogo prilika smo propustili, mnogo puta nismo iskoristili igrača, pa čak i dva više u bazenu. Prilike moramo da koristimo protiv defanzivno izuzetno jake Grčke. To je zadatak koji moramo da ispunimo u bazenu kako bi stigli do pobede. Neće biti lako, ali borićemo se i pružićemo maksimum to je izvesno“.

Grčka je u prvom kolu imala lakši trening protiv Južne Koreje koju je dobila sa 26:3. Utakmica sa Grčkom je od velikog značaja kada je reč o borbi za prvo mesto i direktan plasman u četvrtfinale. U drugom meču grupe, Srbija će odmeriti snage sa Južnom Korejom.