Primorac bolji od Budve, porazi Partizana i Novljana

Vaterpolo 12. okt 201921:39 > 21:41
VK Primorac

Kompletirano je četvrto kolo Regionalne vaterpolo lige. U crnogorskom derbiju Primorac je pobedio Budvu, Mladost je opravdala ulogu favorita protiv Novljana, a Jadran iz Splita protiv Partizana.

Primorac je u crnogorskom derbiju odigrao bolje u oba pravca. Tokom prvog poluvremena, Budvani su uspevali da budu ravnopravan rival. Na semaforu je pisalo 4:4, ali u nastavku, Kotorani su dobili treću deonicu sa 3:1, poslednju sa 4:1, za konačnih 11:7.

Miroslav Perković i Dušan Matković su postigli po tri gola za Primorac, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Marko Milić, Vuk Drašković, Uglješa Vukasović, Marko Gopčević i Aljoša Mačić. Kod Budve, Savo Ćetković je postigao dva, a po jedan gol su postigli Stefan Kovačević, Blagoje Ivić, Marko Vukmirović, Nikola Milordović i Petar Ćetković.

Jadran iz Herceg Novog je neočekivano lako poražen od Mladosti iz Zagreba na svom bazenu sa 15:6. Aktuelni šampion Regionalne lige jeste slovio za favorite, ali je Novljane očigledno stigao umor posle dva teška meča i prilično tesna poraza od Juga iz Dubrovnika.

Mladost je dominirala od prvog do poslednjeg minuta. Dobila je prvu deonicu sa 5:0, na poluvremenu vodila sa 9:2, a zatim mirno privela meč kraju. Golove za Jadran postigli su Marko Petković dva, Marino Čagalj, Vlado Popadić, Đuro Radović, Vladan Spaić po jedan. Kod Mladosti, raspoloženi za igru u napadu bili su Luka BUkić sa četiri, Kozmin Radu, Lovre Miloš, Miloš Ćuk, Brent Boven i Kanstantin Harkov su postigli po dva gola.

Jadran iz Splita je na svom terenu posle utakmice u kojoj odbrane nisu bile jača strana ni jednog ni drugog tima, pobedio Partizan sa 18:11. Najefikasniji u sastavu Splićana bili su Duje Pejković sa četiri, Ante Visković i Anđelo Šetka sa po tri gola. Strelci za Partizan, bili su Aleksandar Radanović pet, Marko Banović, Andrej Barać, Arsenije Mitrović, Lazar Vičković, Nikola Radonjić i Branko Kujović po jedan.

U petak je odigran prvi meč, a Crvena zvezda je pobedila Mladost iz Splita sa 14:7, dok je Jug opravdao ulogu favorite protiv Šapca. Duborvčani su slavili sa 14:6. Loren Fatović je postigao šest, Aleksandros Panastasiu i Hrvoje Benić po dva gola. Kod Šapca, bolji od ostalih bili su Marko Radulović sa tri i Nikola Marković sa dva gola.