EP (ž): I Hrvatice potopile Srbiju

Vaterpolo 15. jan 202017:10 > 17:12
VSS/Marsel ter Bals

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je i treći poraz na Evropskom šampionatu koji se održava u Budimpešti.

Selekcija Hrvatske savladala je Srbiju u 3. kolu grupe A rezultatom 9:8 i tako šanse za plasman u četvrtfinale svela na teoretske.

Hrvatska je zabeležila prvi trijumf, dok je ekipa Dragane Ivković zajedno sa Slovačkom na začelju bez bodova.

Najbolji period srpski tim imao jje u drugom delu druge i na startu treće četvrtine kada je serijom 3:0 preokrenuo rezultati prvi put poveo 5:4.

U poslednju deonicu ušlo se sa nerešenim rezultatom (7:7), a odluka je pala u nešto više od dva minuta odlučujuće četvrtine kada su mrežu Srbije dva puta pogodila Emi Miljković.

Ivana Butić i Miljkvić su bile najefikasnije sa po dva pogotka, dok su u poraženoj ekipi Nada Mandić i Ana Milićević upisale po dva gola.

Srbija u petak igra sa Slovačkom, koja je danas poražena od Grčke 18:2, a Hrvatska sa Rusijom.