Remi Zvezde i Novog Beograda

Vaterpolo 11. okt 202023:55 > 12. okt 2020 0:04
Klub plivačkih sportova Novi Beograd

U derbiju trećeg kola Superlige Srbije u vaterpolu, Crvena zvezda i Novi Beograd su podelili bodove na bazenu SC „Milan Gale Muškatirović“. Meč između neporaženih ekipa u dosadašnjem delu šampionata okončan je rezultatom 11:11 (1:3, 5:2, 4:3, 1:3).

Quinn Rooney, Getty Images Sport

Meč je bolje otvorio Novi Beograd. Vodili su gosti posle prve četvrtine 3:1. Međutim, onda je usledio period Zvezdine dominacije. Crveno –beli dobijaju drugi i treći deo i u poslednju četvrtinu ulaze sa vođstvom 10:8. Ipak Novobeograđani se nisu predavali i na kraju su uspeli da dođu do boda.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Tankosić sa četiri i Šulc sa tri gola, dok se kod gostiju istakao reprezentativac Miloš Ćuk, koji se ove godine vratio u srpski vaterpolo.

U poslednjem meču ove runde Nais je u Nišu savladao Banjicu 16:5 (6:2, 4:0, 3:2, 3:1). Sve je bilo rešeno već na poluvremenu koje je Nais dobio 10:2. Do kraja su domaći rutinski odradili posao. Vasić je bio najefikasniji u redovima Nišlija, dok je za Beograđane dva puta pogodio Krstić.

Duel između Zemuna i Partizana je odložen, dok je ranije Šabac pobedio Stari grad 18:7, a Radnički iz Kragujevca Vojvodinu 14:9. Na tabeli posle tri kola vode Novi Beograd i Zvezda sa sedam bodova, a bod manje imaju Šabac, Nais i Radnički iz Kragujevca.